Domů Dopravní nehody Náročné vyprošťování řidiče havarovaného kamionu na Bruntálsku hasiči

Náročné vyprošťování řidiče havarovaného kamionu na Bruntálsku hasiči

0
Sdílet
Náročné vyprošťování řidiče havarovaného kamionu na Bruntálsku. Autor: HZS MSK

Bruntál – Profesionální hasiči z Bruntálu se ve čtvrtek velmi zapotili při časově i technicky náročném vyprošťování řidiče českého kamionu Volvo s dřevěnou štěpkou, který havaroval ve Václavově u Bruntálu a skončil v příkopu. Do záchrany třiačtyřicetiletého zaklíněného řidiče ze zdemolované kabiny se vedle nejrůznějšího hydraulického nářadí muset zapojit i přivolaný bagr. Vyprošťování hasičům i tak zabralo hodinu a dvacet minut.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě kamionu Volvo s návěsem informováno ve čtvrtek krátce po půl osmé ráno. Do Václavova u Bruntálu vyjela jednotka Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje ze stanice Bruntál dvěma vozidly.

Kamion skončil v příkopu na boku, kabinou zapíchnutý do svahu. Zraněný řidič zůstal v silně zdemolované kabině zaklíněn (nohy) a bez cizí pomoci nemohl ven. Byl ale při vědomí a se zasahujícími hasiči komunikoval.

Hasiči museli povolat bagr k odkrytí zeminy, aby se mohli dostat do kabiny a roztáhnout ji. Používali také hydraulické nůžky a vysunovací rozpěrnou tyč.

Po vyproštění hasiči předali zraněného řidiče týmu moravskoslezských záchranářů.

Byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě. Po dobu vyprošťování řidiče byla silnice mezi obcemi Václavov u Bruntálu a Malá Štáhle zcela uzavřená. O vyproštění kamionu z příkopu se postará specializovaná soukromá odtahová firma.

PSALI JSME TAKÉ: Těžká nehoda u obce Dyje. Dodávka se střetla s osobákem, na místě tři zranění a vrtulník

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na