Domů Hlavní zprávy Namol opilý agresor v Ústí nad Labem fyzicky napadl strážníky Městské policie

Namol opilý agresor v Ústí nad Labem fyzicky napadl strážníky Městské policie

0
Sdílet
Zásah strážníků, proti agresivnímu opilci. Autor: Městská policie Ústí nad Labem

Ústí n./L. – V pondělí 25. září bylo v 23.05 hodin přijato operačním střediskem městské policie telefonické oznámení o neznámém muži , který měl ležet na chodbě domu v ulici U Pivovarské Zahrady. Po příjezdu hlídky na místo se k strážníkům přihlásily dvě osoby, které je dovedly ke zmiňovanému muži, jenž bezvládně ležel na zádech a na podněty strážníků nijak nereagoval.

Hlídka u dotyčného zkontrolovala životní funkce, začala posléze s mužem manipulovat a ten začal na podněty reagovat. Hlídka se snažila s mužem komunikovat a ten strážníkům sdělil že ho bolí hlava, že špatně slyší a choval se velmi zmateně .

Z důvodu podezření na zranění hlavy byla na místo přivolána zdravotní záchranná služba.

Následně se muž začal prohledávat a vykřikovat, že mu chybí některé osobní věci. Vzhledem k tomu, že hlídka pojala podezření, že muž mohl být okraden, byla na místo přivolána hlídka Policie ČR. V průběhu komunikace s mužem začal být dotyčný agresivní a vůči strážníkům začal používal vulgární výrazy. Hlídka muže opakovaně vyzvala aby svého protiprávního jednání zanechal, ale ten se rozlítil a začal poškozovat majetek v domě.

Netrvalo dlouho a dotyčný fyzicky napadl i strážníky. Z těchto důvodů strážníci muže zpacifikovali a dotyčný nakonec skončil na zemi v poutech.

Šetřením bylo zjištěno, že se jedná o Pavla Ž.(1974), bytem Ústí nad Labem. Po příjezdu hlídky Policie ČR byl jmenovaný podroben dechové zkoušce na alkohol, kterou bylo u dotyčného naměřeno 2,39 promile alkoholu v dechu.

Na místo se posléze dostavili i zdravotníci záchranné služby, kteří si muže za asistence strážníků převezli do Masarykovy nemocnice k vyšetření.

Celý případ bude předán k dořešení příslušné přestupkové komisi.

Zdroj: Městská policie Ústí nad Labem

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na