Domů Z regionu Praha Kolemjdoucí nalezl v rybníku v Újezdu nad Lesy v Praze muže bez...

Kolemjdoucí nalezl v rybníku v Újezdu nad Lesy v Praze muže bez známek života, zalarmoval policii

0
Sdílet
Koroner pražské záchranky, ilustrační foto. Autor: archiv Zpravyextra.cz | Roman Mach

Praha – Náhodný kolemjdoucí nalezl v rybníku pod ledem muže bez známek života, a následně zalarmoval policii. Na místo se sjely policejní hlídky, posléze také výjezdová skupina kriminalistů a koroner pražské záchranky.

O případu dnes informovala tisková mluvčí pražské policie Andrea Zoulová s tím, že krátce po půl jedenácté dopoledne zamířili pražští policisté k rybníku v Újezdu nad Lesy, aby si ověřili oznámení došlé na tísňovou linku 158. Když po příjezdu k vodní nádrži zahlédli pod ledem lidské tělo, přivolali na místo kolegy z poříčního oddílu. Policejní potápěč posléze nález potvrdil a s vyzvednutím těla počkal na příjezd výjezdové skupiny kriminalistů a koronera.

Vyšetřovatelé v současné době okolnosti nálezu těla prověřují a zatím nečiní žádné závěry stran příčiny smrti ani totožnosti zemřelého.

„Přivolaný lékař nakonec po důkladném ohledání těla cizí zavinění vyloučil a rozhodl o provedení zdravotní pitvy. Ta by měla stanovisko lékaře potvrdit a příčinu smrti upřesnit,“ upřesnila policejní mluvčí a doplnila, že kriminalisté již znají i totožnost zemřelého, je jím 35letý cizinec, který byl v databázi pohřešovaných od poloviny letošního ledna.

„Policisté nás dnes přivolali k ohledání mrtvoly. Lékařka na místě následně zjistila, že jde o 35letého muže, který byl již delší dobu mrtvý,“ doplnil k události mluvčí záchranářů Dominik Horn.

PSALI JSME: V Pražské Modřanské rokli se zastřelil neznámý muž, na místě zasahují kriminalisté

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na