Domů Hlavní zprávy VIDEO: Policisté ze Zličína pátrají po neznámém nálezci peněženky

VIDEO: Policisté ze Zličína pátrají po neznámém nálezci peněženky

0
Sdílet
Poznáte nálezce peněženky? Autor: Policie ČR

Praha – Policisté z místního oddělení Zličín hledají muže, který v jednom z tamních nákupních center nalezl cizí peněženku, ve které bylo více než dvě stě tisíc korun. Informuje o tom mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Celá událost se stala ve čtvrtek 23. února po čtvrté hodině odpolední a natočily ji bezpečnostní kamery. Na záběrech je vidět majitele peněženky, který se zvedá z lavičky a odchází telefonovat, aniž by zjistil, že mu vypadla. Toho si všiml muž sedící opodál, peněženku zvedl a začal se rozhlížet jako by hledal toho, komu ji vrátit. Po chvilce přichází k nálezci neznámá žena a dává se s ním do řeči. Poté spolu oba odcházejí a přitom projdou kolem stále ještě telefonujícího majitele portmonky.

„V souvislosti s tímto případem by policisté potřebovali se zmiňovaným mužem a ženou mluvit. Proto se touto cestou obracíme na širokou veřejnost s žádosti o pomoc a spolupráci. Jestliže někoho z uvedené dvojice poznáváte, nebo víte, o koho se jedná, kontaktujte bezplatnou tísňovou linku 158,“ říká Jan Rybanský z pražské policie.

VIDEOZÁZNAM NÁLEZCE PENĚŽENKY:

Policisté pátrají po nálezci peněženky

Muž, který peněženku nalezl, je přibližně ve věku 65 let, hubené 175 cm vysoké postavy. Měl rovné prošedivělé vlasy česané na pěšinku, vrásčitý obličej a prošedivělou bradku. V době nálezu peněženky byl oblečen do černého kabátu, černého trička a tmavších kalhot. Na nohou měl béžové boty.

Žena, která s mužem komunikovala, je přibližně ve věku 60 let, silnější 165 cm vysoké postavy. Měla rovné světlé vlasy s ofinou. Byla oblečena do zeleného kabátu se světlým kožichem okolo kapuce a tmavých kalhot. Na nohou měla hnědé zimní boty.

„Za trestný čin zatajení věci hrozí až jeden rok odnětí svobody,“ dodal pprap. Mgr. Jan Rybanský.

PSALI JSME TAKÉ: PÁTRÁNÍ: Krásnobřezenští policisté pátrají po totožnosti ženy na ústecké poště z fotografie

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na