Domů Dopravní nehody Nákladní automobil u Ostrova na Karlovarsku smetl motorkáře, ten utrpěl vážná zranění

Nákladní automobil u Ostrova na Karlovarsku smetl motorkáře, ten utrpěl vážná zranění

0
Sdílet
Motorkář se vyhýbal náklaďáku, skončil s otevřenou zlomeninou nohy. Autor: Policie ČR

Ostrov – K vážné dopravní nehodě došlo na silnici od Ostrova na Sadov na Karlovarsku, kde řidič motocyklu předjížděl nákladní automobil, který ho při odbočování srazil. Řidič motocyklu utrpěl při nehodě vážná zranění. 

O nehodě informovala karlovarská policejní mluvčí Zuzana Týřová s tím, že v úterý dne 9. května řídil 28 letý řidič nákladní motorové vozidlo značky Man po silnici od Ostrova na Sadov. Při jízdě na rovném úseku se neřídil pravidly silničního provozu a začal s vozidlem odbočovat vlevo, a to v době, kdy byl předjížděn motocyklem.

V reakci na vzniklou situaci zastavil vozidlo v polovině levého jízdního pruhu.

„Motocyklista zareagoval tím, že vyjel s motocyklem mimo komunikaci, kde narazil do betonové patky sloupu telefonního vedení. Došlo k pádu motocyklisty a motorka skončila po odražení ležet na silnici. Při dopravní nehodě došlo k těžkému zranění motocyklisty, který utrpěl otevřenou zlomeninu nohy a další mnohačetná pohmoždění. Se zraněním byl převezen k lékařskému ošetření do nemocnice s následnou hospitalizací,“ doplnila k nehodě mluvčí policie a upřesnila, že s řidičem nákladního vozidla byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu, která vyšla negativně.

Motorkář se vyhýbal náklaďáku, skončil s otevřenou zlomeninou nohy. Autor: Policie ČR

Škoda byla předběžně odhadnuta na částku kolem 30 tisíc korun. Věc je nadále v šetření policistů.

Policejní prevence:
I když v tomto případě nebyla chyba na straně motorkáře, i přesto připomínáme, že motocyklisté by si měli uvědomit, že patří k nejzranitelnějším účastníkům silničního provozu. Případný střet s vozidlem nebo pevnou překážkou končí ve valné většině těžkými zraněními nebo dokonce smrtí. Závažnost dopravních nehod motocyklistů je až šestkrát vyšší než u osobních automobilů (tj. počet usmrcených na tisíc dopravních nehod je 6x vyšší). Upozorňujeme zároveň řidiče motorových vozidel, že pro motocyklisty již začala sezóna, proto buďte obezřetnější a všímavější ke svému okolí.

Policisté připomínají několik doporučení pro motocyklisty:
• Zvyšte opatrnost, pokud je na vozovce spadané listí, olejové skvrny, tramvajové nebo železniční koleje, dilatační spáry na mostech, pokud povrch vozovky tvoří dlažební kostky, jsou na vozovce různé nerovnosti jako např. výtluky, vyjeté koleje apod. Dávat si pozor je nutné i na vodorovném dopravním značení, které je kluzké zvlášť za deště.
• Pozor na slepé úhly ve zpětných zrcátkách musí dávat nejen motocyklista, ale také řidič osobního vozidla.
• Při předjíždění dávejte pozor na zpětné zrcátko automobilu (pokud motocyklista nevidí zpětné zrcátko automobilu, jeho řidič nevidí motocyklistu).
• Při předjíždění automobilu mějte dostatečný boční odstup od automobilu (pozor na vystupujícího řidiče z vozidla, nebo nečekané odbočování apod.).
• Předjíždějte vozidla zleva (předjíždění zprava většina řidičů automobilů nečeká).
• Zbytečně neriskujte a nepředjíždějte v nepřehledných místech, v zatáčkách apod. je nebezpečný a  zbytečný hazard.
• Na motocyklu musí být řádně umístěné, připevněné a čitelné a platné registrační značky (pokud tomu tak není, hrozí sankce peněžitého trestu deseti tisíc korun a  zákaz činnost od šesti měsíců až na rok).

ČTĚTE TAKÉ: VIDEO: Motorkář jel po dálnici D6 Karlovy Vary – Cheb 232 km/h !

Autor: Jiří Berec,
HTV North Czechia

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na