Domů Hlavní zprávy Na výstavišti v pražských Letňanech hořel stánek s občerstvením, zasahovali hasiči z...

Na výstavišti v pražských Letňanech hořel stánek s občerstvením, zasahovali hasiči z celé Prahy

0
Sdílet
Speciální záchranářské vozidlo Atego pražské Záchranné služby na místě mohutného požáru. Autor: ZZSHMP / TWitter.com

Praha – V pátek 27. ledna došlo k mohutné explozi tlakové lahve ve stánku s občerstvením v areálu haly PVA na výstavišti v pražských Letňanech. Na místě zasahovali hasiči z celé Prahy.

Spolu s hasiči na místo zamířila také Zdravotnická záchranná služba a policejní hlídky.

V Letňanech hořela hala, zasahovaly jednotky z celé Prahy. Autor: ZZSHMP / Twitter.com
V pražských Letňanech hořela hala, zasahovaly jednotky hasičů z celé Prahy. Autor: ZZSHMP / Twitter.com

Při požáru se popálili dva lidé, které si na místě převzala do své péče zasahující Zdravotnická záchranná služba.

Zasahující záchranáři na místě disponovali vozidly RZP, a do akce bylo vysláno také speciální záchranářské vozidlo Atego, určené pro hromadné postižení zdraví a mimořádné události. Obě zraněné osoby zasahující záchranáři na místě odborně ošetřili a podle informací redakce Události112.cz převezli k dalšímu ošetření na specializované zdravotnické pracoviště popáleninového centra Fakultní nemocnice na pražských Vinohradech.

K požáru se mediím na místě události vyjádřil také velitel zásahu Miloš Němec s tím, že při výměně propanbutanové lahve v jednom ze čtyř stánků nastala exploze s následným požárem.

„Na místě zasahovalo 18 jednotek, lokalizace požáru byla nahlášena po 40 minutách. Bezpečnostní služba evakuovala z areálu asi 200 lidí. Příčina požáru se bude vyšetřovat, ale vše směřuje k neodborné práci s propanbutanovými lahvemi,“ sdělil na místě velitel zásahu Miloš Němec.

V areálu výstaviště v pražských Letňanech hořelo, vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu! Shořelý stánek s občerstvením. Autor: ZZSHMP / twitter.com
Požár v areálu výstaviště v pražských Letňanech, vyhlášen byl třetí stupeň požárního poplachu! Na snímku zcela shořelý stánek s občerstvením. Autor: ZZSHMP / Twitter.com

„Na místo vyjely jednotky z téměř všech pražských stanic, povoláni byli také dobrovolní hasiči. Zasahovali třemi vodními proudy. Z objektu byly vyneseny další tlakové lahve,” dodala k dnešnímu požáru mluvčí pražských hasičů Pavlína Adamcová.

Pražští policisté, strážníci a zaměstnanci místní bezpečnostní služby společně zcela uzavřeli celý areál letňanského výstaviště.

-jb, red.