Domů Dopravní nehody Na střeše v horském potoce skončil Mercedes, pro řidiče přiletěl lékařský vrtulník

Na střeše v horském potoce skončil Mercedes, pro řidiče přiletěl lékařský vrtulník

0
Sdílet
DN-obec Morávka. Foto: HZS MsK
DN-obec Morávka. Foto: HZS MsK

Morávka – V katastru obce Morávka na Frýdecko-Místecku havaroval řidič v osobním vozidle Mercedes. Po ošklivém karambolu skončil s vozidlem na střeše na okraji horského potoka. Při nehodě utrpěl vážná poranění. Na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému včetně záchranářského vrtulníku.

O nehodě informoval krajský mluvčí Moravskoslezských hasičů Petr Kůdela s tím, že tři jednotky profesionálních hasičů, včetně hasičského vyprošťovacího speciálu Bizona, zasahovaly v sobotu 23. dubna odpoledne v obci Morávka (okres Frýdek-Místek), kde skončil osobní automobil Mercedes na střeše na okraji horského potoka.

DN-Moravka_HZSMSK02
Lékařský vrtulník u dopravní nehody v katastru obce Morávka. Foto: HZS MsK

„Zasahující hasiči také asistovali u ošetřování a transportu vážně zraněného řidiče do vrtulníku LZS. Kvůli případnému úniku provozních kapalin postavili na potoce dvě norné stěny,“ vysvětlil Kůdela.

„Hasičský speciální vyprošťovací Mercedes Actros Bizon havarovaný automobil vytáhl z okraje potoka, otočila a postavil na silnici pomocí hydraulické ruky,“ doplnil k nehodě mluvčí hasičů.

DN-Moravka_HZSMSK03
Zasahující hasiči staví na horském potoce norné stěny, kvůli úniku provozních kapalin z havarovaného vozidla. Foto: HZS MsK

Zda za touto vážnou dopravní nehodou stála nepřiměřená rychlost, či technická závada na vozidle nyní zjišťují dopravní policisté. Provoz byl po dobu zásahu záchranných složek v místě nehody omezen.

-jb

Komentujte

Buďte první kdo bude komentovat!

Upozornit na
avatar