Domů Z regionu Moravskoslezký kraj Na Ostravsku řeší kriminalisté již desátou letošní vraždu!

Na Ostravsku řeší kriminalisté již desátou letošní vraždu!

0
Sdílet
JV Press
Zadržený pachatel, ilustrační foto. Autor: archiv Honza Vraný / JV Press

Karviná – Okolnosti desáté letošní vraždy v regionu začali dne 12. září prověřovat moravskoslezští kriminalisté. Ke skutku došlo v Karviné kolem šesté hodiny. Ataku podlehl 30letý muž.

Policisté realizovali ohledání místa činu, zajistili stopy, vedli prověřování směřující k podezřelým osobám, které byly včera vypátrány a omezeny na osobní svobodě.

Podezřelý, který měl útokem nožem způsobit smrt oběti a zranit dalšího 29letého poškozeného byl zadržen v kraji Vysočina.

Při zadržení 18letého muže zajistili policisté také nůž, kterým měl útočit. Vrchní komisař dnes zahájil trestní stíhání 18letého muže pro zvlášť závažný zločin vraždy a těžké ublížení na zdraví ve stadiu pokusu. Hrozí mu tak trest odnětí svobody až na osmnáct let. Druhý muž byl zadržen v obci na Karvinsku a posléze po provedených procesních úkonech propuštěn. Vrchní komisař podá podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby.

Pro komplexnost lze dodat, že u všech těchto nejzávažnějších letošních zločinů již moravskoslezští kriminalisté znají jména podezřelých.

Autor:
mjr. Mgr. Gabriela Holčáková
vrchní komisař, Policie ČR