Domů Dopravní nehody Na Hodonínsku se střetl traktor s vlakem, souprava po nárazu začala hořet

Na Hodonínsku se střetl traktor s vlakem, souprava po nárazu začala hořet

0
Sdílet
U obce Vnorovy na Hodonínsku se střetl traktor s vlakem, souprava po nárazu začala hořet. Autor: Drážní inspekce

Hodonínsko – U obce Vnorovy na Hodonínsku, ve směru na Strážnici, došlo po třinácté hodině, 13. září ke střetu vlaku a zemědělského traktoru. Vyhlášen byl druhý stupeň požárního poplachu, čtyři vagony vykolejily, souprava začala po nehodě hořet.

Podle aktuálních informací redakce Udalosti112.cz na místě zasahovaly všechny složky Integrovaného záchranného systému jihomoravského kraje.

„Nehoda se udála na železničním přejezdu zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací. Dle prvotních informací byl při nehodě jeden člověk usmrcen a několik dalších bylo zraněno,“ uvedl k nehodě mluvčí Drážní inspekce  Martin Drápal.

 

„Muž, který řídil traktor svým zraněním ještě před příjezdem zdravotnických záchranářů na místě podlehl,“ sdělila krajská mluvčí Jihomoravské záchranky Hedvika Kropáčková s tím, že k události dále doplnila, že další čtyři lidé, kteří v době nehody cestovali vlakem, utrpěli lehká zranění a zasahující záchranáři je poté, co jim poskytli první pomoc, převezli na chirurgické ambulance hodonínské a kyjovské nemocnice.

U obce Vnorovy na Hodonínsku se střetl traktor s vlakem, souprava po nárazu začala hořet. Autor: LZS Jihomoravského kraje
U obce Vnorovy na Hodonínsku se střetl traktor s vlakem, souprava po nárazu začala hořet. Autor: LZS Jihomoravského kraje

„Operátorka KZOS na místo nehody kromě pozemních posádek vyslala i Letecká záchranná služba, vrtulník byl však vzhledem k úmrtí pacienta následně odvolán,“ doplnila mluvčí záchranářů.

-jb