Domů Hlavní zprávy Na dálnici se narodila zdravá holčička. Policisté byli u zrození nového života

Na dálnici se narodila zdravá holčička. Policisté byli u zrození nového života

0
Sdílet
Na dálnici D11 se narodila zdravá holčička. Policisté byli u toho! Autor: Policie ČR / Printscan
Na dálnici D11 se narodila zdravá holčička. Policisté byli u toho! Autor: Policie ČR / Printscan

Královohradecko – Policisté Dálničního oddělení Pravy měli v tomto týdnu výjimečnou příležitost, a to být u zrození nového lidského života.

Krátce před jednou hodinou po půlnoci přijali od záchranářů oznámení o ženě, která začala rodit za asistence svého manžela v autě na dálnici.

Manželé, kteří vyrazili do porodnice v Hradci Králové z Chlumce nad Cidlinou, zjistili na 62 kilometru dálnice D11, že do porodnice nedojedou. Zastavili tedy v odstavném pruhu a zavolali záchranáře. Ti okamžitě informovali policii a přivolaná hlídka dálničářů byla na místě za necelých 10 minut od oznámení.  V ten moment už byla zdravá holčička na světě.

Mamince i její novorozené dceři poskytli termo přikrývku a dohlíželi nad jejich bezpečností řízením provozu. Souběžně také navigovali posádku Zdravotnické záchranné služby, která si rodičku s miminkem převzala po příjezdu na místo do své péče.

Od otevření královéhradeckého úseku dálnice D11 v roce 2008 vyjížděli do současné doby policisté k 5 tragicky zesnulým účastníkům dopravních nehod. Tento výjezd byl pro ně samozřejmě výjimečný. Tentokrát asistovali u zrození života nového.

 

Autor:
mjr. Mgr. Ivana Ježková,
tisková mluvčí
Policie ČR