Domů Dopravní nehody Na Bruntálsku havarovalo osobní vozidlo, nehoda si vyžádala zranění dvou osob

Na Bruntálsku havarovalo osobní vozidlo, nehoda si vyžádala zranění dvou osob

0
Sdílet
Nehoda vozidla na Bruntálsku. Foto: ZZS Moravskoslezského kraje

Bruntálsko –  Profesionální hasiči, záchranáři i policisté zamířili v sobotu 21. července, ve večerních hodinách k vážné dopravní nehodě osobního vozidla, které se u obce Třemešná převrátilo přes střechu a skončilo mimo vozovku. Nehoda si vyžádala, dle sdělení záchranářů zranění dvou osob.

O nehodě dnes informoval redakci webu Udalosti112.cz, krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že na pomoc vyjela nejbližší zdravotnická posádka záchranné služby z z Města Albrechtice, která byla u zraněných během osmi minut od nahlášení události. K zásahu byly také vyslány pozemní týmy záchranářů ze základny v Krnově a následně i vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy.

Záchranáři ošetřovali dvě osoby, které v havarovaném vozidle cestovaly.

Devatenáctiletý muž utrpěl vážné poranění, zasahující lékař záchranné služby při prvotním vyšetření zjistil zranění hlavy a známky svědčící pro otřes mozku, rovněž poranění hrudníku. Pacient byl uložen do vakuové matrace, posádky zajistily kompletní ošetření v rámci přednemocniční neodkladné péče a následný letecký transport do traumatologického centra FN Ostrava,“ uvedl Humpl.

Druhý, dvaadvacetiletý muž, utrpěl rovněž otřes mozku a poranění dolní končetiny. Po ošetření jej pozemní posádka záchranné služby předala na urgentním příjmu nemocnice Krnov,“ doplnil k nehodě mluvčí záchranářů.


ČTĚTE TAKÉ: Prázdninové měsíce jsou časem s nejvyšším počtem vzletů záchranářského vrtulníku
Letečtí záchranáři zasahovali v pátek u nehod a úrazů. Tuto skutečnost potvrzuje páteční služba ostravských leteckých záchranářů. Na svém kontě totiž mají šest vzletů, v součinnosti s pozemními týmy záchranářů ošetřovali převážně postižené u nehod a úrazů

Doprava byla, po dobu zásahu záchranných složek a vyšetřování v místě nehody omezena. Příčiny nehody jsou nyní v šetření Policie ČR.

-jb, (red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na