Domů Hlavní zprávy Mužem z Mostecka byla v Hradci Králové oloupena 78letá seniorka

Mužem z Mostecka byla v Hradci Králové oloupena 78letá seniorka

0
Sdílet
Policista, ilustrační foto. Autor: archiv redakce / Události112.cz (c)2014
Policista, ilustrační foto. Autor: archiv redakce / Události112.cz (c)2014

Hradec Králové – Padesátiletý recidivista z Mostecka okradl brutálním způsobem seniorku o zlaté řetízky, když se vracela domů.

Muž pocházející z Mostecka napadl osmasedmdesátiletou seniorku, ve chvíli kdy seniorka vstupovala do domu.  Padesátiletý muž se pokusil ženě strhnout z krku zlaté řetízky.

Útočníkovi se napoprvé nepodařilo ženě řetízky z krku strhnout, a tak následně použil větší sílu. Žena sebou praštila o futra, poté se útočníkovi podařilo strhnout dva zlaté řetízky s přívěsky a okamžitě se vydal na útěk.

Na místě byli jako první policisté, kteří zavolali zraněné seniorce záchranáře, aby byla ošetřena.

Seniorka popsala padesátiletého recidivistu jako muže s dlouhými vlasy, staženými do culíku. V pátrání po pachateli bylo zapojeno několik policejních hlídek. 13. Července si jedna z policejních hlídek všimla muže, odpovídajícího popisu poškozené.  Policisté se rozhodli muže zkontrolovat, ten se dal na útěk. Prchající pachatel při svém útěku zahodil do odpadkového koše jeden z ukradených řetízků a injekční stříkačku. Policisté potvrdili, že se jedná o muže, který seniorku den předtím oloupil. K činu se muž přiznal, poté co byl hospitalizován v nemocnici z důvodu podezření na požití většího množství drog.

Padesátiletý útočník ukradené věci prodal a za získané peníze si koupil jídlo a pervitin. Muži hrozí až 10 let vězení.

-ij