Domů Hlavní zprávy Muže na Novojičínsku vážně zranil lis popelářského vozu, v nemocnici zemřel

Muže na Novojičínsku vážně zranil lis popelářského vozu, v nemocnici zemřel

0
Sdílet
Lékařské vozidlo Moravskoslezské záchranky, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS MsK
Lékařské vozidlo Moravskoslezské záchranky, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS MsK

Novojičínsko – Asi padesátiletého muže v pondělí 20. června přimáčkl lis popelářského vozu, poté co muž přebýval v popelnici, kterou popeláři zrovna vysypávali. Muž na následky těžkých poranění v odpoledních hodinách ve Fakultní nemocnici zemřel.

O tragické události informoval krajský mluvčí Moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že krátce před sedmou hodinou přijali dispečeři zdravotnického operačního střediska, tísňové linky 155 prvotní informaci o zranění muže v Kopřivnici na Novojičínsku.

Na místo události ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci z Nového Jičína.

„Podle sdělení na tísňové lince mělo dojít k vyklopení postiženého z kontejneru, v němž se nacházel, do popelářského vozu a následnému přimáčknutí lisem ve vnitřním prostoru speciálního automobilu,“ vysvětlil Humpl.

Padesátiletý muž byl v okamžiku příjezdu záchranářů při vědomí, jeho stav se však jevil jako kritický.

„Zasahující lékař zjistil velmi vážné poranění v oblasti pánve a páteře, rovněž známky šokového stavu. Posádka podala léky tlumící bolest, postiženého pak museli vyprostit hasiči. Pacientovi byly zajištěny žilní vstupy, záchranáři jej uvedli do umělého spánku, zajistili jeho dýchací cesty a umělou plicní ventilaci. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl muž v kritickém stavu transportován do ostravské Fakultní nemocnice, kde jej posádka ZZS předala do péče týmu urgentního příjmu,“ doplnil k události mluvčí záchranářů.

V kritickém stavu byl zraněný předán do Fakultní nemocnice v Ostravě. Podle tiskového mluvčího FN Ostrava Tomáše Oborného těžce zraněný muž krátce po převozu záchranáři do nemocnice zemřel.

Co dělal muž v popelnici nyní zjišťují kriminalisté.

jb