Domů Hlavní zprávy Muž zemřel po pádu z výšky na Bruntálsku, jiný se zranil na...

Muž zemřel po pádu z výšky na Bruntálsku, jiný se zranil na Frýdecko-Místecku

0
Sdílet
Ilustrační snímek záchranné služby. Autor: ZZS MSK

Bruntálsko – Záchranáři zasahovali u smrtelného pádu z výšky na Bruntálsku. Před polednem byla operátorům záchranné služby oznámena událost z obce Václavov u Bruntálu. Na pomoc byla ihned vyslána bruntálská posádka rychlé lékařské pomoci.


Čtyřiašedesátiletý muž spadl při práci z lešení, přibližně ze dvou metrové výšky. Poté zůstal ležet v bezvědomí. Při úrazu utrpěl vícečetná poranění a jeho stav se rychle zhoršoval. Během zásahu záchranářů došlo i přes intenzivně poskytovanou přednemocniční neodkladnou péči k srdeční zástavě a posádky ZZS proto zahájily resuscitaci. Snaha o záchranu však bohužel nevedla k úspěchu a pacient svým poraněním nakonec na místě podlehl.

U jiného pádu z výšky zasahovali záchranáři jen o necelé dvě hodiny dříve, a to ve Starých Hamrech na Frýdecko-Místecku. Ze čtyřmetrové výšky při práci na střeše tam spadl sedmapadesátiletý muž. Přivodil si těžké poranění horní a dolní končetiny. U pacienta zasahovala pozemní posádka ZZS spolu s vrtulníkem LZS. Po ošetření byl postižený letecky přepraven do ostravské Fakultní nemocnice. Informuje o tom mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl.

PSALI JSME TAKÉ: V Orlové na Karvinsku spadl muž ze 4.patra panelového domu, do nemocnice ho transportoval vrtulník

Autor: Honza Vraný

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na