Domů Hlavní zprávy Muž se v Opavě zabil při pádu z 6.patra panelové domu, nepomohla...

Muž se v Opavě zabil při pádu z 6.patra panelové domu, nepomohla ani rychlá resuscitace

0
Sdílet
Ambulance - ZZS, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS Moravskoslezského kraje

Opava –  Zdravotničtí záchranáři z Opavy zasahovali 3. května u tragické události, která si vyžádala lidský život. V jednom z Opavských panelových domů vypadl muž z 6. patra. Při pádu si způsobil zranění, která byla neslučitelná se životem. Nepomohla ani rychlá pomoc kolemjdoucích.

O tragické události dnes informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že krajské Operační středisko záchranné služby bylo o události informováno po třinácté hodině a na místo ihned zamířily posádka rendez-vous a skupina rychlé zdravotnické pomoci z nedalekého stanoviště. Týmy záchranářů byly u postiženého během pěti minut od nahlášení.

Čtyřiačtyřicetiletý muž měl podle informací, které mají záchranáři k dispozici, spadnout z pátého či šestého patra panelového domu.

„První pomoc mu poskytoval svědek události, který vzhledem ke skutečnosti, že byl postižený v bezvědomí a nedýchal, zahájil srdeční masáž,“ uvedl mluvčí záchranářů a upřesnil, že v  pokusech o záchranu následně pokračovaly posádky záchranné služby, a to za pomocí přístrojové techniky a léků.

„Zasahující lékař při prvotním vyšetření zjistil mnohočetná závažná poranění hlavy a hrudníku. Přes veškerou snahu se nepodařilo obnovit činnost srdce a muž na místě podlehl svým vážným poraněním,“ doplnil mluvčí záchranářů.

Co stálo za touto tragickou událostí, která si vyžádala lidský život nyní vyšetřují policisté.

ČTĚTE TAKÉ: Na Karvinsku řádil nebezpečný oxid uhelnatý, senior otravu nepřežil!

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na