Domů Hlavní zprávy Muž pěstoval konopí přímo v obývacím pokoji, nyní spadla klec!

Muž pěstoval konopí přímo v obývacím pokoji, nyní spadla klec!

0
Sdílet
Muž pěstoval konopí přímo v obývacím pokoji . Foto: Policie ČR

Šumpersko  – Kriminalisté se dostali na stopu 32letého muže, který pěstoval konopí v bytě. nyní spadla klec! O případu dnes informovala policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Aby měl svou úrodu neustále pod kontrolou, rozhodl se zřídit tzv. indoorovou pěstírnu přímo v obývacím pokoji svého šumperského bytu. Rostliny pak pěstoval ve dvou pěstebních stanech, ale také na balkóně,“ uvedla Vybíhalová.

Muž pěstoval konopí přímo v obývacím pokoji . Foto: Policie ČR

Při domovní prohlídce policisté zajistili 54 kusů rostlin konopí setého různého vzrůstu (od 12 do 60 cm), dva pěstební stany včetně technického zařízení sloužícího k podpoře růstu rostlin, ale také již sušenou rostlinnou hmotu.

Z dosavadního šetření vyplynulo, že měl muž tímto způsobem konopí pěstovat nejméně od února letošního roku a část úrody již sklidit a usušit. Získanou látku měl pak užít nejen pro svou potřebu, ale také k obdarování dalších osob,“ upřesnila policejní mluvčí.

Kriminalisté muže zadrželi a obvinili ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „Za tento trestný čin lze podle trestního zákoníku uložit až pětiletý trest odnětí svobody nebo peněžitý trest.“ doplnila k případu krajská policejní mluvčí Olomouckého kraje Jiřina Vybíhalová.

Adel, (red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na