Domů Z regionu Vysočina Muž na Jihlavsku distribuoval pervitin „ve velkém,“ dealer drog skončil v policejní...

Muž na Jihlavsku distribuoval pervitin „ve velkém,“ dealer drog skončil v policejní cele

0
Sdílet
Kriminalisty zajištěné drogy, ilustrační foto. Autor: archiv Policie ČR

Jihlavsko – Kriminalisté jihlavského územního odboru dopadli minulý týden muže, který přivážel z různých míst České republiky pervitin a ten poté distribuoval. Drogovou trestnou činnost spáchal ve značném rozsahu. Šestačtyřicetiletého muže kriminalisté zadrželi, při prohlídce vozidla zajistili pervitin. Muž byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu, na podaný návrh byl vzat do vazby a skončil ve věznici.

Objasňování drogové trestné činnosti patří mezi dlouhodobé priority jihlavských kriminalistů. Drogová kriminalita je totiž spjata zejména s majetkovou, ale také násilnou i další trestnou činností a dopadení distributorů a výrobců drog má tak vliv i na snížení počtu spáchaných trestných činů v jiných oblastech. Také v tomto případě se kriminalistům podařilo distributora pervitinu dopadnout na základě velmi dobrého operativního šetření. Precizní prověřování vyústilo minulý týden v zadržení šestačtyřicetiletého muže důvodně podezřelého ze spáchání drogové trestné činnosti. Muž přijel ve večerních hodinách s vozidlem Škoda Octavia v Třebíči na ulici U Obůrky, kde ho zastavili policisté. Zadrženého převezli na oddělení služby kriminální policie a vyšetřování do Jihlavy, kde byl umístěn do policejní cely. Kriminalisté provedli prohlídku vozidla a zajistili pervitin, krystalická látka bude dále podrobena odbornému zkoumání.

Policejní komisař zahájil na základě shromážděných důkazů trestní stíhání šestačtyřicetiletého muže z Táborska. „Muž byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy spáchaného ve značném rozsahu,“ řekl npor. Ing. Bc. Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Jak dále dodal, muž byl již v minulosti opakovaně soudně trestán. V předchozí době se zdržoval na Jihlavsku, žil na Telčsku, sám je uživatelem drog.

Muž byl obviněn z toho, že opatřoval na různých místech České republiky pervitin a ten poté dále distribuoval. „Pervitin dovážel na Jihlavsko a prodával ho zejména v Jihlavě, Telči, Třešti a dále i jiných místech v okolí měst,“ upřesnil por. Bc. Radim Novák, DiS., komisař oddělení obecné kriminality s tím, že drogy muž nakupoval například v Pardubicích, v Praze nebo Třebíči, kam pro ně jezdil vozidlem. Na Jihlavsko přivezl několik stovek gramů pervitinu. Drogy prodával dalším osobám, mužům i ženám. Jednotliví odběratelé od obviněného muže nakoupili pervitin v desítkách případů, někdy si drogu zájemce převzal i ve stovce případů. Většinou obviněný muž pervitin prodával, někdy ho poskytl zdarma nebo za protislužbu, jako třeba opravu vozidla. Minulý týden odjel do Třebíče za účelem páchání další drogové trestné činnosti, ve vozidle s ním byl v době zákroku ještě další muž, který si od něho pervitin kupoval. Kriminalisté oba muže zadrželi a odvezli na oddělení policie v Jihlavě. Odběratele pervitinu po provedení nezbytných úkonů ze zadržení propustili.

„Na obviněného šestačtyřicetiletého muže byl podán návrh na vzetí do vazby,“ dodal komisař Radim Novák. Poté, co soud rozhodl o vzetí muže do vazby, eskortovali ho policisté do věznice.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za spáchaný zvlášť závažný zločin hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na deset let,“ zakončil komisař Radomír Němec.

Autor:
por. Bc. Jana Kroutilová,
policejní komisař
Policie ČR KŘP kraje Vysočina
Redakce U112.cz 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na