Domů Z regionu Vysočina Muž byl za volantem automobilu pod vlivem drog a bez řidičáku! Vozidlo...

Muž byl za volantem automobilu pod vlivem drog a bez řidičáku! Vozidlo ve špatném technickém stavu

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: J. Berec, redakce Události112.cz

Jihlavsko – Pod vlivem drog, s blokací řidičského oprávnění a s vozidlem ve špatném technickém stavu vyjel v pátek 30. září čtyřiatřicetiletý muž z Třešťska.

Před desátou hodinou dopoledne jel s vozidlem Škoda Felicia po silnici od Telče ve směru na Třešť. Automobil zastavila policejní hlídka a policisté provedli kontrolu. U řidiče zjistili, že má od druhé poloviny září blokaci řidičského oprávnění, řidičský průkaz mu policisté zadrželi. Dechová zkouška byla u muže negativní. Dále provedli policisté u řidiče test na zjištění ovlivnění návykovou látkou s pozitivním výsledkem na marihuanu.

Požívání drog před jízdou muž přiznal.

Lékařskému vyšetření se podrobit odmítl a dopustil se tak dalšího dopravního přestupku. Dále provedli policisté kontrolu vozidla a zjistili závady na technickém stavu. U automobilu byl nefunkční ukazatel směru, vozidlo mělo rozdílné pneumatiky na nápravě a chyběla koncová část výfuku.

Policisté řidiči další jízdu zakázali. Čtyřiatřicetiletý muž se dopustil několika dopravních přestupků, které policisté oznámí k projednání správnímu orgánu.

Autor:
por. Bc. Jana Kroutilová,
komisař Policie ČR