Domů Z regionu Ústecký kraj Mostecký Central obsadili policisté a hasiči. Neznámý muž totiž hrozil, že tam...

Mostecký Central obsadili policisté a hasiči. Neznámý muž totiž hrozil, že tam uložil bombu

0
Sdílet
Mostecký Central obsadili hasiči a policisté. Autor: Jan Vraný/JV PRESS
Mostecký Central obsadili hasiči a policisté. Autor: Jan Vraný/JV PRESS

Most – Mostecký Central zažil ve středu v podvečer policejní a hasičské manévry. Obchodní centrum musely opustit stovky nakupujících i samotní prodejci. Důvodem byl anonymní telefonát neznámého muže, který krátce po sedmnácté hodině ohlásil na tísňovou linku 158, že v Centralu v Mostě uložil bombu. 

Na místo se proto sjely policejní hlídky a povoláni byli i profesionální hasiči z Mostu. Společně pak hasiči i policisté evakuovali celý mostecký Central. Někteří nakupující zůstali venku jen v tričkách bez zimních bund. Ty si totiž nechali v automobilech.  Hasiči proto na místo povolali i evakuační autobus mosteckého Dopravního podniku, kde nalezli azyl někteří prodejci i návštěvníci.

Krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová k události uvedla, že policisté prohledali spolu s hasiči celý Central s negativním výsledkem. „Po téměř hodině a půl byla evakuace zrušena. Bomba se nenašla a bezpečnostní opatření bylo proto ukončeno. Po muži, který telefonoval nyní intenzívně pátráme,“ dodala krajská policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

Pochopení pro „vtip“ neznámého muže, ale neměli nakupující ani zaměstnanci prodejen. Ti totiž museli nuceně vyčkat venku za policejní páskou. „Lidé si chtějí jít nakoupit a místo toho mrznou venku. Dostat se mi pod ruku ten blb, který volal, ten by to asi schytal,“ rozčilovala se jedna z evakuovaných zákaznic mosetckého Centralu.

Autor:
Honza Vraný
JV PRESS
e-mostecko.cz