Domů Hlavní zprávy Na Mostecku hořela skládka komunálního odpadu Celio

Na Mostecku hořela skládka komunálního odpadu Celio

0
Sdílet
Jiří Berec -Udalosti112
AKTUÁLNĚ: požár na skládce komunálního odpadu CELIO na Mostecku. Foto: J.B. (redakce)

Mostecko – Profesionální, podnikový i dobrovolní hasiči, ti všichni museli, ve středu 18. dubna, krátce po devatenácté hodině postupně zasahovat na skládce komunálního odpadu Celio, v ulici U Růžodolu na Mostecku.

Podle aktuálních informací redakce serveru Události112.cz vzplál komunální odpad. Hořelo přímo uprostřed skládky.

Aktuálně hasiči na místě prolévají vodou několik ohnisek, na různých místech středu skládky.

Na místo zamířil, krátce před 20. hodinou večerní také speciální měřící hasičský vůz, který monitoroval případné škodlivé látky v ovzduší v blízkém okolí skládky.

Město Litvínov rozesílalo svým obyvatelům varovné textové SMS zprávy potvrzující samotný požár komunálního odpadu na skládce Celio mezi Mostem a Litvínovem u Komořan.

Kouřová vlečka se táhne směrem na Bílinu a region Teplice. Při změně větru doporučuje litvínovská radnice obyvatelům nevětrat.

Velký požár zasáhl skládku v loňském roce na konci srpna.

S ohněm tam tehdy bojovalo několik desítek jednotek hasičů na ploše sto krát sto metrů a oheň se podařilo dostat pod kontrolu až po několika hodinách. Úplná likvidace trvala několik dní.

Současný rozsah požáru, však není tak velké jako v loňském roce.


NÁBOR: Hasiči z Meziboří u Litvínova hledají nové členy do výjezdové jednotky
Být dobrovolným hasičem je jedinečná zkušenost pro celý Váš život. Systémem vzdělávání a odborným výcvikem dosáhnete profesionálních znalostí, které budete využívat i ve svém osobním životě. Pokud splníte podmínky pro přijetí, budete zařazeni do výcviku, kde Vás seznámíme se základy hasičské abecedy.


-jb, (red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na