Domů Z regionu Ústecký kraj Mostečan kradl v obchodech a restauracích, před policisty se schoval na WC

Mostečan kradl v obchodech a restauracích, před policisty se schoval na WC

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2014)

Most – 25letý muž z Mostu páchal trestnou činnost. Kradl v místních restauracích i obchodech. Na útěku před muži zákona se lapka ukryl na toaletu. Ve čtvrtek 4. května o případu informovala mostecká policejní mluvčí Ludmila Světláková.

Policie v Mostě obvinila z přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku 25letého muže z Mostu. Ten se měl koncem dubna dopustit čtyř krádeží.

V ranních hodinách měl v Mostě vniknout do provozovny restaurace vchodem pro zaměstnance a tam odcizil volně položený mobil a alkoholické nápoje a tabák, vše za 5 500 korun. Z místa odešel, aniž by si ho někdo všiml. Další den zamířil do obchodního domu, kde v prodejně sportovních potřeb si bez zaplacení odnesl bundu za 1 300 Kč, kterou si oblékl pod svůj oděv. O tři dny později si v mosteckém supermarketu  vybral čokolády a zubní pasty v hodnotě 1 700 Kč, které ukryl do tašky a prošel vstupním prostorem. Utíkal před ostrahou prodejny a zmizel v nedaleké komerční budově, kde se schoval na WC. Tam ho už objevila policie. Na sobě měl ukradenou bundu, ze které zřejmě nestihl odstranit visačky a cenovku. Ještě týž den stihl okrást jednoho muže v restauraci, kterému nabízel k prodeji nářadí. Byl neodbytný, a i když s prodejem neuspěl, tak muži nepozorovaně odcizil z kapsy bundy peněženku s hotovostí, doklady a platební kartou a zanechal mu škodu za 3 800 korun. Pomocí karty provedl týž den osm nákupů.

„Celkem podnikavec napáchal škodu za více než 12 000 korun,“ doplnila k případu mluvčí policie.

ČTĚTE TAKÉ: Urážky, sprosté nadávky a nebezpečné vyhrožování má „na krku“ 29letý muž z Janova na Litvínovsku

Autor:
František Zlámek,
krajská redakce Udalosti112.cz

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na