Domů Z regionu Moravskoslezký kraj Moravskoslezští záchranáři úspěšně reprezentovali v zahraničí

Moravskoslezští záchranáři úspěšně reprezentovali v zahraničí

0
Sdílet
zzs msk -ostrava
Tým RLP z Ostravy. Autor: ZZS Moravskoslezského kraje

Ostrava – Zástupci ZZS Moravskoslezského kraje se ve dnech 12. – 15. října účastnili nejvýznamnější slovenské soutěže záchranářů, jejíž 14. ročník probíhal v Humenném.

V rámci této události soutěžily nejen posádky zdravotnických záchranných služeb se Slovenska a zahraničí, ale také operátoři tísňových linek. Za Moravskoslezskou záchrannou službu soutěžily tři týmy – dva zdravotnické (RZP) a jeden lékařský (RLP).

Účastníci náročné soutěže plnili celkem třináct úkolů, z toho deset denních a tři noční. Mezi situace, s nimiž si museli pod bedlivým dohledem rozhodčích správně poradit, bylo mimo jiné poranění míchy, intoxikace oxidem uhelnatým, jízda zručnosti, prudká alergická reakce, zásah u případu domácího násilí, práce na operačním středisku, popáleninové poranění, pacient s akutním srdečním infarktem, poranění hrudníku a další.

Členové vítězných týmů

Na stupních vítězů (viz foto.) stanuli hned dva týmy Zdravotnické záchranné služby Moravskoslezského kraje, které vybojovaly druhá místa. Záchranáři z územního odboru Frýdek Místek (Zdeněk Chovanec a Radim Kozelský) se umístili v kategorii RZP, tým z územního odboru Opava ve složení MUDr. Petr Černohorský, Lukáš Konečný a Lukáš Ludwig, pak bodovali v rámci kategorie lékařských posádek.

Velmi úspěšná reprezentace na prestižní zahraniční soutěži svědčí o vysoké profesionalitě těchto pracovníků ZZS MSK, kteří jsou zároveň členy vzdělávacího týmu organizace.

Autor:
PhDr. Lukáš Humpl,
mluvčí ZZS MSK,