Domů Hlavní zprávy Moravskoslezští hasiči ve čtvrtek večer třikrát vyprošťovali, dvakrát z vody

Moravskoslezští hasiči ve čtvrtek večer třikrát vyprošťovali, dvakrát z vody

0
Sdílet
Moravskoslezští hasiči ve čtvrtek večer třikrát vyprošťovali, dvakrát z vody. Autor: HZS Moravskoslezského kraje

Moravskoslezský kraj – Hned třikrát se zapojili během čtvrtečního podvečera a večera profesionální hasiči  z Moravskoslezského kraje do vyprošťování, z toho dvakrát s pomocí dobrovolných hasičů.

Nejprve vyprošťovali zraněného řidiče osobního automobilu Škoda Toledo, který narazil do sloupu veřejného osvětlení v Šenově (okres Ostrava-město), pak osobní automobil Subaru Legacy z potoka v Hukvaldech-Dolním Sklenově (okres Frýdek-Místek) a za tmy další osobní automobil z vody, tentokrát Hondu Civic z řeky Opavy v Zátoru (okres Bruntál).

Seat Toledo narazil ve čtvrtek v podvečer v Šenově levým bokem do betonového sloupu veřejného osvětlení, který spadl. Nehoda si vyžádala zranění dvou mladých mužů (oba kolem 23 let), hasiči museli vyprostit řidiče pomocí hydraulických nástrojů. Předali ho do péče týmu ZZS MSK. Po zdokumentování nehody hasiči pomohli s naložením havarovaného Seatu na vozidlo odtahové služby, zajistili poškozený sloup a vedení veřejného osvětlení.

Operační středisko hasičů bylo o nehodě informováno zhruba ve čtvrt na šest. V Šenově zasahovaly tři jednotky hasičů – dvě z Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) – stanice Slezská Ostrava a Havířov, společně s nimi jednotka dobrovolných hasičů Šenov.

Zhruba o půlhodiny později vyjela jednotka HZS MSK ze stanice Frýdek-Místek, včetně vyprošťovacího speciálu na podvozku Tatra 815, k nehodě osobního automobilu Subaru Legacy na plyn, který skončil na boku v potoce v Dolním Sklenově. Řidička (ročník 1984) vystoupila z auta nezraněná s pomocí svědka nehody bočními dveřmi.

Do potoka uniklo menší množství oleje, hasiči jej zachytávali pomocí tří sorbčních hadů (norných stěn) a sorbentu, kterým pokryli hladinu potoka. Také zabezpečili vozidlo před případným požárem, včetně zastavení nádrže s plynem. Subaru nakonec vytáhl jejich vyprošťovací speciál na silnici.

K nehodě přijeli zástupci životního prostředí radnice ve Frýdku-Místku a Povodí Odry. Následná sanace sorbentu a půdy byla domluvena s odbornou firmou Ekoaqua.

Po čtvrteční 22.hodině vyjely dvě jednotky HZS MSK – ze stanic Krnov a Bruntál, odtud i vyprošťovací speciál na podvozku Tatra 815, do Zátoru, kde v řece Opavě skončil na kolech osobní automobil Honda Civic. Mladý řidič ve věku kolem 20 let vyvázl bez zranění, z havarovaného auta neunikly do vody žádné provozní kapaliny. Hasiči vytáhli Hondu na břeh vyprošťovacím speciálem.

PSALI JSME: Ke zraněnému řidiči na Karlovarsku vzlétl i vrtulník

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na