Domů Hlavní zprávy Mohutný noční požár na skládce Celio na Mostecku zaměstnal několik hasičských jednotek

Mohutný noční požár na skládce Celio na Mostecku zaměstnal několik hasičských jednotek

0
Sdílet
Hasiči, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz

Litvínovsko – Mohutný požár odpadu na skládce Celio zaměstnal v neděli před třiadvacátou hodinou hned několik hasičských jednotek. Vysoké plameny a obrovská záře, které byly vidět na kilometry daleko, opět vyděsily obyvatele Mostu i Litvínova.  

Na skládku odpadu Celio aktuálně míří několik hasičských vozidel.

Není to první větší požár skládky na Celiu. Pravě tam totiž čas od času zahoří. Letos v dubnu přímo na skládce například shořel celý nakladač. Stavební stroj na skládce i přes včasný zásah hasičů doslova lehl popelem. Událost se tehdy naštěstí obešla bez zranění.

Hasiči u požáru, ilustrační foto. Autor: Honza Vraný / agentura JV PRESS Most
Hasiči u požáru, ilustrační foto. Autor: Honza Vraný / agentura JV PRESS Most

Skládka Celio se potýkala s mohutným požárem například 9.dubna 2011. Měřící vůz tehdy monitoroval místa ve směru Rudolice Obrnice, Braňany, Želenice a Zlatníky. Na místě tehdy zasahovali hasiči z Mostu i Litvínova, podnikoví hasiči z Unipetrolu a Litvínovské uhelné a několik sborů dobrovolných hasičů. Podle hasičů tehdy nenaměřil žádné zvýšené hodnoty škodlivin v ovzduší.

AKTUALIZUJEME:

Požár komunálního odpadu na skládce Celio dostali hasiči pod kontrolu, přesto na místě stále ještě zůstává hned několik hasičských jednotek, které prolévají vodou svah skládky. Jak jsme již informovali aktuálně v neděli večer, hořet začalo asi hodinu před půlnocí a na místě zasahovalo jedenáct hasičských profesionálních, dobrovolných i podnikových jednotek.

Hasiči pokračovali s proléváním vodou zasažené místo skládky ješte celé pondělní odpoledne. Nyní na místě zasahují už jen tři jednotky hasičů: profesionální hasiči z Litvínova z Mostu a podniku Severní energetická.

Co požár skládky zapříčinilo je stále ve vyšetřování. Ve směru na Lom a na Litvínov se přitom z Celia po dobu nočního požáru nesla značná kouřová „vlečka.“ Obrovskou záři, vysoké plameny a v neposlední řadě i zápach z požářiště přitom pocítili obyvatelé ze širokého okolí.

Linie požáru je v délce přibližně 150 metrů, hořel komunální odpad na jižním svahu skládky. Měřicí technika na únik toxických látek do ovzduší nebyla zasahujícími jednotkami požadována, v současné době nepředpokládají únik toxických látek do ovzduší. Zásah bude probíhat minimálně 2 dny.

Autor: Honza Vraný
e-mostecko.cz

Oficiální vyjádření litvínovské radnice: V neděli 10.července ve večerních hodinách došlo k požáru na skládce komunálního odpadu firmy CELIO, a.s. v Růžodolu u Litvínova. Z tohoto důvodu byla svolána pracovní skupina složená z vedení města a vedoucích dotčených odborů městského úřadu, která se sešla dnes v 6.30 hodin. Situaci bude vedení města nadále sledovat a v případě nepříznivého vývoje bude neprodleně informovat občany. Dle posledních informací v místě zasahují jednotky HZS. Požár je lokalizován a pod kontrolou. Probíhají dohašovací práce za pomocí těžké techniky, předpokládá se nasazení HZS ještě jeden den,“ uvádí web litvínovské radnice.