Domů Hlavní zprávy Rodiče pozor na Modrou velrybu! Jde o nebezpečnou formu smrtící internetové hry

Rodiče pozor na Modrou velrybu! Jde o nebezpečnou formu smrtící internetové hry

0
Sdílet
Ilustrační snímek počítačové klávesnice. Autor: archiv redakce

Česká republika – V posledních dnech se šíří v České republice na sociálních sítích informace o výskytu internetové hry s názvem Modrá velryba. Tato hra, která se rozšiřuje zejména z rusky mluvících zemí, je určena především mládeži a jejím cílem je plnit úkoly. Vítěz v konečné fázi je údajně donucen administrátorem spáchat sebevraždu.

Informuje o tom mluvčí policejného prezídia Ivana Nguyeová s tím, že po důkladném zmonitorování sociálních sítí můžeme potvrdit, že tato hra se opravdu vyskytuje na území České republiky a policisté ji bere jako velmi vážnou hrozbu pro českou mládež.

„V současné době konáme především preventivní kroky. Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu, v jejíž gesci je počítačová kriminalita, se snaží spojit s administrátory Facebooku a Instagramu, aby tak zamezili dalšímu šíření této „hry“.  Dále prověřujeme, zda s touto hrou mají nějakou spojitost podezřelá úmrtí dětí, která se v poslední době udála,“ vysvětluje mluvčí policejního prezídia Ivana Nguyeová.

Rady pro rodiče a pedagogy:

·         Promluvte s dětmi o hrozbách sociálních sítí!
·         Zaměřte se především na změnu chování a vzhled dítěte (samotářství, sebepoškozování..)!
·         V případě, že máte podezření o výskytu této hry, ihned tuto skutečnost nahlaste na nejbližší policejní služebnu nebo na tísňovou linku 158!

Rady pro děti:

·         Pokud máš podezření, že tvůj sourozenec, spolužák nebo kamarád tuto hru hraje, ihned to sděl rodičům nebo pedagogům!
·         Bezpečně ulož internetový odkaz a zhotov printscreen obrazovky a předej ho rodičům nebo pedagogům!

PSALI JSME TAKÉ: Rodinná tragédie na Hájích. Pražští kriminalisté vyšetřují okolnosti dvojnásobné vraždy

Autor: Honza Vraný

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na