Domů Hlavní zprávy NAPSALI JSTE NÁM: Mobilní anonymní testování na HIV v severních Čechách zájemce...

NAPSALI JSTE NÁM: Mobilní anonymní testování na HIV v severních Čechách zájemce láká

0
Sdílet
Testovací sanitka České společnosti AIDS pomoc v Mostě. Autor: Jakub Najman

Ústecký kraj – Od středy si mohou zájemci nejen v Mostě, ale i v Chomutově, Děčíně, Teplicích nebo v Ústí nad Labem nechat zjistit svůj HIV status. Česká společnost AIDS pomoc ve spolupráci se Zdravotním ústavem v Ústí nad Labem  vyslala do zmíněných měst sanitku, v níž provádí HIV testy s okamžitým výsledkem do 15 minut.

Zájemci mohou této jedinečné příležitosti využít odedneška, tedy od středy 22. do pátku 24. března. Dnes mobilní pracoviště zavítalo do Mostu a Chomutova. V Mostě stála HIV sanitka u mosteckého Centralu. Právě tam mířili především místní narkomané.

Je to poprvé, co testovací sanitka České společnosti AIDS pomoc zavítala testovat zájemce na sever Čech. Mobilní pracoviště pravidelně provádí testy na HIV v ulicích Prahy a velkých měst zejména na severní a střední Moravě.

Test probíhá z kapky krve z prstu a výsledek je tak znám do 15 minut od odběru. Během testu probíhá i poradenství.

HARMONOGRAM TESTOVÁNÍ NA SEVERU ČECH:

ČTVRTEK 23. března

9:00 – 13:00 hodin:  Děčín, Čsl. mládeže
15:00 – 19:00 hodin: Teplice, Náměstí Svobody

PÁTEK 24. března

10:00 – 13:00 hodin:  Ústí nad Labem – Předlice, Hrbovická – u kostela sv. Josefa
15:00 – 19:00 hodin: Ústí nad Labem – u OC Forum, Kostelní náměstí

Tip na reportáž a fotografii z místa události do redakce zaslal náš pravidelný čtenář webu Jakub Najman. Děkujeme. Našemu čtenáři zasíláme malý dárek v podobě reklamního předmětu s logem Události112.cz

Máte také TIP na článek, exkluzivní fotografie nebo video? Pošlete je redakci Události112.cz, ty nejlepší zveřejníme a odměníme malým dárkem v podobě reklamního předmětu s logem Události112.cz.
Máme pro vás připraveny reklamní předměty s logem naší „stodvanáctky,“ jako jsou kšiltovky, trička nebo krásné hrnečky.
Pokud jste se stali svědky zajímavé události nebo víte o aktualitě, o které bychom mohli napsat, nebo máte-li téma na exkluzivní článek, dejte nám o tom vědět. TIP na článek a fotografie nebo videa nám můžete zaslat na redakční email: redakce@udalosti112.cz případně můžete zavolat či napsat SMS na náš redakční mobil +420 603 865 666.

Autor: Jakub Najman

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na