Domů Hlavní zprávy Mnohokrát trestaný zloděj využil příležitost, řádil v zemědělském závodu na Teplicku

Mnohokrát trestaný zloděj využil příležitost, řádil v zemědělském závodu na Teplicku

0
Sdílet

Hrobčice – Již několikrát trestaný 59letý muž opět udeřil. Tentokrád okradl zaměstnance zemědělského závodu v Hrobčicích na Teplicku. Lapka muži vytáhl z bundy peněženku, ze které následně ukradl nemalou finanční hotovost. 59letý zloděj byl již bezmála třicetkrát odskouzen z toho několikrát i v zahraničí. Evidentně nedokáže žít takzvaně na svobodě.

Ani několik pobytů ve vězení neodradilo 59letého muže od dalšího spáchání trestného činu.

O případu informoval teplický policejní mluvčí Daniel Vítek s tím, že v polovině února se na Bílinské policisty obrátil muž, který pracuje v zemědělském závodu v katastru Hrobčic, kde mu neznámý zloděj z bundy uložené v šatně odcizil z peněženky přes deset tisíc korun. Policisté na základě oznámení zahájili úkony trestního řízení pro přečin krádeže a „rozjelo se“ pátrání po pachateli. Po dvouměsíčním prověřování se podařilo ustanovit osobu podezřelého, který se nakonec přiznal, že objížděl statky, protože sháněl údajnou brigádu.

„V jednom z nich využil nezamčených dveří do místnosti s oblečením zaměstnanců, kde prohledal bundu, ve které našel peněženku s hotovostí, kterou odcizil,“ vysvětlil Vítek.

„S majetkovou trestnou činností má značné zkušenosti, v minulosti už byl 28krát odsouzen, z toho třikrát v Německu a zbytek rozsudků si vyslechl v naší republice. Recidivista byl obviněn z přečinu krádeže, za který mu s ohledem na trestní minulost hrozí až tříletý pobyt za mřížemi,“ doplnil mluvčí policie.

Zita Janečková,
redakce

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na