Domů Dopravní nehody Mladý zdrogovaný a opilý řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy a havaroval, s vozidlem...

Mladý zdrogovaný a opilý řidič nepřizpůsobil rychlost jízdy a havaroval, s vozidlem skončil na poli

0
Sdílet
Řidič havaroval v poli. Byl pod vlivem alkoholu, drog a se zákazem řízení. Autor: Policie ČR

Březí –  Byl pod vlivem alkoholu, drog a navíc se zákazem řízení. Jel „jako blázen…“ a havaroval. S vozidlem skončil v poli mimo komunikaci. Policisté s mladíkem zahájili úkony trestního stíhání.

O nehodě informovala policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že  Dne 17. listopadu, v 04:00 hodin došlo na silnici I. třídy č. 26 mezi obcemi Draženov a Březí k dopravní nehodě.

Z DOPRAVY: Řidička dostala s vozidlem v Němčicích smyk, utrpěla vážná zranění. Do nemocnice ji musel transportovat vrtulník

„Pětadvacetiletý řidič osobního vozidla tovární značky Volkswagen Golf jel od obce Draženov na obec Březí, nepřizpůsobil rychlost jízdy a po projetí prudké levotočivé zatáčky vyjel vpravo mimo silnici, kde havaroval v poli. Poté se snažil s vozidlem vyjet zpátky na silnici, přitom došlo k zahoření celého vozidla,“ sdělila mluvčí policie.

Škoda na vozidle byla vyčíslena na 30 tisíc korun.

Policisté řidiče vyzvali k dechové zkoušce, která byla s výsledkem pozitivním 1,72 promile alkoholu v krvi.

„Řidič se podrobil i drogovému testu, ten reagoval také pozitivně a detekoval pervitin. Mladý muž byl zajištěn a převezen do lékařského zařízení, kde se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu. Policisté z dostupných evidencí dále zjistili, že řídil motorové vozidlo v době, kdy měl vyslovený platný zákaz řízení všech motorových vozidel rozhodnutím Městského úřadu Domažlice, a to od srpna 2017 do května 2018,“ doplnila mluvčí policie a upřesnila že policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí.

-jb, red.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na