Domů Hlavní zprávy Jednadvacetiletý mladík vypadl v Třinci ze 4. patra domu, utrpěl mnohočetná poranění

Jednadvacetiletý mladík vypadl v Třinci ze 4. patra domu, utrpěl mnohočetná poranění

0
Sdílet
Záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2013)

Třinec – Jednadvacetiletý mladík vypadl v Třinci ze čtvrtého patra. Při pádu si mladý muž způsobil mnohočetná poranění. K dramatické události došlo z neděle na pondělí 8. května, několik minut po půlnoci. O události dnes informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl.

Několik minut po nedělní půlnoci přijali pracovníci krajského operačního střediska záchranné služby informaci o pádu člověka ze čtvrtého patra domu.

Na místo ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci. Záchranáři byli u postiženého během osmi minut od nahlášení události na tísňovou linku 155.

Jednadvacetiletý mladík byl v okamžiku příjezdu posádky záchranářů v bezvědomí a přímém ohrožení života, se selhávající dechovou činností.

„Zasahující lékař zjistil, že při pádu utrpěl vícečetná vážná zranění. Nezbytné bylo zajistit pacientovi umělou plicní ventilaci a poskytnout mu další život zachraňující opatření v rámci přednemocniční neodkladné péče. K noční misi byl povolán vrtulník letecké záchranné služby, aby zajistil šetrný transport do zdravotnického zařízení,“ upřesnil Humpl.

„Vzhledem k nepříznivým klimatickým podmínkám se však musel stroj vrátit po startu zpět na základnu a pacient byl za stálé monitorace životních funkcí přepraven do ostravské Fakultní nemocnice sanitním vozidlem,“ doplnil mluvčí záchranářů.

ČTĚTE TAKÉ: Muž se v Opavě zabil při pádu z 6.patra panelové domu, nepomohla ani rychlá resuscitace

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na