Domů Z regionu Praha Mistrovství ČR zásahových jednotek. Ukázka jedné ze soutěžních disciplín se uskutečnila...

Mistrovství ČR zásahových jednotek. Ukázka jedné ze soutěžních disciplín se uskutečnila v hotelu na pražském Opatově

0
Sdílet
Mistrovství ČR zásahových jednotek. Autor: Policejní prezidium ČR / Policie ČR

Praha/Opatov – Policejní prezident genmjr. Tomáš Tuhý se dnes v doprovodu prvního náměstka ministra vnitra Jiřího Nováčka a ředitele Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy plk. Miloše Trojánka zúčastnil části policejního mistrovství České republiky zásahových jednotek s mezinárodní účastí.

Na střeše budovy hotelu Opatov sledovali jednu ze soutěžních disciplín, při které byl čtyřčlenný soutěžní tým transportován vrtulníkem Letecké služby Policie ČR na laně ke střeše budovy, do které následně vnikl a pokračoval v cvičení s námětem práce ve výškách a nad volnou hloubkou, eliminace pachatelů a následný transport fiktivně poraněného kolegy o několik pater výš. Vše pod dohledem rozhodčích a na čas.

„Dnešní soutěž, kterou zorganizovali pražští policisté, navazuje nejen na několikaletou tradici těchto mistrovství, ale také na řadu cvičení, které policisté zakročující proti nebezpečným pachatelům každoročně absolvují. Policisté specializovaných jednotek mají jedinečnou příležitost porovnat svou výkonnost, změřit své dovednosti a zároveň předat zkušenosti a dobrou praxi,“ uvedl na místě genmjr. Tuhý.

Zmíněné mistrovství je třídenní soutěží, které se účastní celkem deset čtyřčlenných soutěžních týmů, z toho sedm z tuzemských zásahových jednotek, jeden z Útvaru rychlého nasazení a dva specializované útvary ze Slovenska. Mimo práce ve výškách a nad volnou hloubkou prověřují své dovednosti i v rámci taktiky, střelecké přípravy, orientace v neznámém terénu a prostředí, fyzické a psychické odolnosti.

„Personálním i materiálním posilováním těchto specializovaných útvarů reagujeme na vývoj bezpečnostní situace u nás i ve světě. I za pomocí celé řady absolvovaných a plánovaných cvičení zvyšujeme profesionalitu a akceschopnost policistů, jejichž prvotním úkolem je zásah proti nebezpečným pachatelům,“ uvedl policejní prezident.

Autor:
kpt. Jozef Bocán
tiskový mluvčí,
Policejní prezidium ČR