Domů Hlavní zprávy Místo do obchodu si šel lupič pro kabelku do cizího auta

Místo do obchodu si šel lupič pro kabelku do cizího auta

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2014)

Kroměřížsko – Včera odpoledne tak o svou kabelku přišla pětatřicetiletá žena ze Vsetínska. Ta společně s manželem a dětmi vyrazila do lesů v katastru obce Chvalčov. Automobil značky Fiat Multipla zaparkovali na odstavné ploše poblíž osady Sochová, vozidlo řádně uzamkli a poté se celá rodina vydala na procházku. Když se zhruba za půl hodiny k autu vrátili, uviděli rozbité okno a následně zjistili, že zmizela ženina kabelka.

Zloděj tak odcizením kabelky s doklady, platebními kartami a osobními věcmi způsobil škodu přes patnáct set korun. Škoda poškozením auta se však vyšplhala na částku osm tisíc korun.

Po pachateli, který se dopustil tímto jednáním trestných činů krádež, poškození cizí věci a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, nyní pátrají bystřičtí policisté. V případě dopadení mu hrozí až dva roky vězení.

Velmi často upozorňujeme řidiče, aby ve vozidlech neponechávali bez dohledu žádné věci. Kabelky, kufříky a jiná zavazadla jsou totiž pro zloděje velkým lákadlem. I zdánlivě bezcenná věc může pachatele navnadit ke krádeži. Mnohdy odcizená věc nemá takovou hodnotu jako škoda způsobená poškozením vozidla po vloupání dodává policie.

Zdroj: por. Mgr. Simona Kyšnerová v. r.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na