Domů Dopravní nehody V Mirošovicích na Teplicku havarovaly dva kamiony, řidič a spolujezdec skončili v...

V Mirošovicích na Teplicku havarovaly dva kamiony, řidič a spolujezdec skončili v péči záchranářů

0
Sdílet
Záchranná služba, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B.

Mirošovice / Hrobčice –  Na silnici u Mirošovic – Hrobčic na Teplicku havarovaly dva kamiony, a to tak že jeden kamion narazil zezadu v plné rychlosti do předním jedoucího druhého kamionu. Nehoda si vyžádala zranění dvou osob a zásah všech složek IZS.

Na místě dopravní nehody zasahovali profesionální hasiči, policisté i Zdravotnická záchranná služba, která k nehodě vyslala prvotně i vrtulník Letecké záchranné služby, který se nakonec vrátil na svou ústeckou základnu prázdný.

„Dopravní nehoda dvou kamionu, ke které došlo na silnici mezi Mirošovicemi a Hrobčicemi na Teplicku si vyžádala zranění dvou osob, a to řidiče jednoho z kamionů a spolujezdce z druhého havarovaného kamionu,“ sdělil redakci Události112.cz k nehodě krajský mluvčí ústecké záchranky Prokop Voleník.

„Krajské operační středisko naší záchranné služby na místo vyslalo, dle charakteru hlášení z místa dopravní nehody také vrtulník Letecké záchranné služby, jak se později ukázalo zranění obou osob nebyla natolik závažná, že by museli být do nemocnice transportovány letecky a proto se vrátil vrtulník na svou ústeckou základnu prázdný, aby mohl být použit pro další případný naléhavý úkol,“ upřesnil Voleník a doplnil, že oba zranění byli do nemocnic přepraveni pozemními posádkami Zdravotnické záchranné služby.

ČTĚTE TAKÉ: Vlak na Teplicku usmrtil člověka, k tragédii došlo u stanice Krupka-Bohosudov

Po dobu zásahu záchranných složek byla doprava v místě nehody omezena.

Zasahující hasiči na místě nehody provedli protipožární opatření, zabránili úniku provozních kapalin a následně pomáhali s likvidací následků této pondělní nehody.

Příčiny nehody nyní vyšetřují policisté z dopravního inspektorátu.

Autoři: Jiří Berec,
Honza Vraný

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na