Domů Hlavní zprávy Mezinárodní soutěž TFA Slovakia 2016 vyhrál Ondřej Rosenkranz z Horního Jiřetína na...

Mezinárodní soutěž TFA Slovakia 2016 vyhrál Ondřej Rosenkranz z Horního Jiřetína na mostecku

0
Sdílet
Mezinárodní soutěž TFA Slovakia 2016 s přehledem vyhrál Ondřej Rosenkranz. Foto: Milan Dermek
Mezinárodní soutěž TFA Slovakia 2016 s přehledem vyhrál Ondřej Rosenkranz. Foto: Milan Dermek

Horní Jiřetín/Bánská Bystrica – Nejtvrdším hasičem, který přežije, se stal čtyřiadvacetiletý profesionální hasič Ondřej Rosenkranz z Horního Jiřetína, který vyhrál náročnou mezinárodní soutěž TFA Slovakia 2016 ve slovenské Bánské Bystrici a reprezentoval Českou republiku.

Závod byl specifický tím, že hasiči soutěžili v kraťasech, ale trať byla mnohem těžší než v České republice, hlavně díky 22. patrové budově.

„Na závod jsem jel s tím, že na Poláky mít nebudu a nakonec mi závod opravdu sedl, že jsem sám koukal, jak jsem nakonec dopadl. Byla tam navíc krásná atmosféra, super obecenstvo i tím, že se soutěžilo hned před nákupním centrem a tím pro mě i nejlepší zážitek a výkon této sezóny. Co víc můžu chtít?“ říká Ondřej Rosenkranz.

Soutěžící startovali ve dvou paralérních drahách a celkem ve čtyřech disciplínách museli překonat nástrahy jednotlivých překážek.

Jako smotávání hadic, překážková dráha, Hamerboxu, přenášení figuríny na vzdálenost 60 metrů nebo překonávání tři metry vysoké bariéry pomocí lana. Nechyběla ani dřevěná věž nebo výběh 400 schodů s přibližně desetikilogramovou zátěží do 22. poschodí nejvyšší výškové budovy v Bánské Bystrici. Nejlepší závodníci zdolali tuto disciplínu za méně než dvě a půl minuty.

V celkovém pořadí se nejlépe umístil český reprezentant Ondřej Rosenkranz s časem 7:00:16. Druhé místo obsadil Marcin Zdzieblo z Polska a na třetím místě skončil Polák Bereza Rafal.

„Soutěži TFA se věnuji již pátým rokem, dřív když skončil závod, tak jsem byl jen jeden v davu, kteří se koukali na ty nejlepší, kteří dostávali medaile a hrozně jsem tam chtěl také být. Tak jsem začal na sobě makat a postupně vyhrávat,“ říká čtyřiadvacetiletý Ondra, který u profesionálních hasičů pracuje pátým rokem. Zároveň je stále členem Sboru dobrovolných hasičů v Horním Jiřetíně na Mostecku.

Autor: Honza Vraný /
e-mostecko.cz