Domů Dopravní nehody Mezi Rybnicí a Kaznějovem havaroval vrtulník, pád nepřežili dva lidé

Mezi Rybnicí a Kaznějovem havaroval vrtulník, pád nepřežili dva lidé

0
Sdílet
HZS Pk - foto
Letecké neštěstí u Rybnice. Autor: HZS Plzeňského kraje

Kaznějov – V úterý 16. srpna v 15:34 hodin obdrželo operační středisko tísňové linky 112 informaci o pádu vrtulníku mezi Rybnicí a Kaznějovem na severu Plzeňska. K místu leteckého neštěstí vyjela jednotka profesionálních hasičů z obce Plasy a dobrovolní hasiči z obou obcí.

Vrtulník Robinson R44 se zřítil na pole, jeho posádka nehodu nepřežila. Jejich zranění byla devastující.

Než se k místu neštěstí dostavili vyšetřovatelé z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod, nesmělo se s letadlem nijak manipulovat. Hasiči po tuto dobu společně s PČR zabezpečovali okolí.

Po příjezdu vyšetřovatelů se začali hasiči řídit jejich pokyny. Obě dobrovolné jednotky se vrátily na základny a na místo byl povolán jeřáb z PS Plzeň Košutka a kontejnerový nosič z PS Slovany. Jeřábem hasiči nadzdvihli trosky vrtulníku, přeřezali bezpečnostní pásy a těla dvou mužů předali koronerům k ohledání. Vrak následně naložili na kontejner.

Přes noc zůstal vrtulník zabezpečený v areálu PS Plzeň Slovany, následující den v dopoledních hodinách ho hasiči převezli na letiště Kbely, kde bude podroben dalším technickým expertizám.

Autor:
por. Mgr. Pavla Jakoubková
– tisková mluvčí
HZS Plzeňského kraje