Domů Prevence Mělničtí policisté zahájili sezónu, spustili lodě na vodu

Mělničtí policisté zahájili sezónu, spustili lodě na vodu

0
Sdílet
Mělničtí policisté zahájili sezónu. Foto: Policie ČR

Mělník – V letošním roce o pár týdnů dříve zahájili mělničtí policisté sezónu na vodě. V úterý 17. dubna 2018 po zimní údržbě a několika měsíčním zazimování převezli policisté Obvodního oddělení Mělník svou lodní flotilu do mělnického přístavu, kde spustili lodě na vodní hladinu řeky Labe. Informovala o tom mělnická policejní mluvčí Markéta Johnová.

Od letošního roku bude vodní toky na Mělnicku brázdit nejen policejní člun Marine, ale i nově přidělená služební loď Spectrum Hull Fishing.

Mělničtí policisté zahájili sezónu. Foto: Policie ČR

Obě lodě využijí policisté ke kontrolám rybářů. Dohlédnou zejména na dodržování ustanovení rybářského řádu, zda například nedochází k chytání ryb v době, kdy je to zakázané. Provádět budou také jako i v uplynulých letech dohled na veřejný pořádek u vodních ploch. Zda nejsou porušovány vyhlášky měst a obcí. Pomocí nové lodě budou kontrolovat vůdce malých plavidel (řidiče lodí), zda mají příslušná oprávnění k řízení, povinnou výbavu na lodi, lodní osvědčení (technický průkaz). Zaměřovat se budou také například na správný technický stav plavidel a na to, zda „řidiči“ neřídí pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek, neboť na vodě platí v tomto ohledu stejná pravidla jako na silnici. Při kontrolách sportovních lodí budou řešit dodržování všech daných pravidel pro jejich činnost,“ uvedla policejní mluvčí.


ČTĚTE TAKÉ: Loupež ve Švandově divadle! Maskovaní pachatelé přepadli vrátného a poté uloupili trezory
Loupežné přepadení se odehrálo třicátého prosince loňského roku, přibližně ve čtvrt na tři ráno ve Švandově divadle v Praze 5. Toho dne brzy ráno nejprve uklízela v prostorách divadla najatá firma. Jakmile její pracovníci odešli, vyrazil vrátný před vchod divadla si „rauchnout“.

Policejní člun Marine bude využíván při práci nejen na řekách Labe a Vltava, ale i na stojatých vodách v rámci celého teritoria Územního odboru policie Mělník,“ doplnila policejní mluvčí Markéta Johnová.

-sim, (red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na