Domů Hlavní zprávy Medaile za věrnost byla ve státní svátek udělena čtyřem hasičům

Medaile za věrnost byla ve státní svátek udělena čtyřem hasičům

0
Sdílet
Hasičům předal medaile ředitel HZS KHK brig. gen. František Mencl. Foto: HZS KHK

Hradec Králové – Medaile HZS ČR „Za věrnost II.“ a „Za věrnost III. stupně“ obdrželi během tradiční slavnostní vzpomínkové akce na hradeckém Masarykově náměstí.

Osobnosti města Hradce Králové, Královéhradeckého kraje, představitelé bezpečnostních sborů i dalších organizací, spolků a institucí si během vzpomínkového aktu připomněli výročí vzniku samostatného československého státu.

Medaile „Za věrnost II. stupně“ a „Za věrnost III. stupně“ si z rukou ředitele HZS Královéhradeckého kraje brig. gen. Františka Mencla převzali příslušníci, kteří působí na územních odborech v Jičíně, Trutnově, Rychnově nad Kněžnou nebo na krajském ředitelství. U sboru pracují více než deset nebo dvacet let, jejich činnost a práce je hodnocena jako záslužná a v oblasti požární ochrany dosahují velmi dobrých výsledků.

Medaile „Za věrnost II. stupně“ převzali:

nprap. David Hák působí jako profesionální hasič od října 1995 ve směnovém provozu na požární stanici v Jičíně. Po celou dobu výkonu služby byl zařazen na služebním místě hasič a velitel družstva. Též je členem lezecké skupiny a v rámci této odbornosti získal postavení instruktora pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou.

pprap. Daniel Brdička pracuje jako profesionální hasič od února 1997. Osobně se podílí na úpravách prováděných v areálu stanice ve Dvoře Králové nad Labem. Významně se podílí na rozvíjení spolupráce mezi stanicemi HZS a jednotkami požární ochrany působícími v hasebním obvodu stanice. Významně se podílí na popularizaci požární ochrany v očích veřejnosti, a to zejména mládeže.

Medaili „Za věrnost III. stupně“ převzali:

kpt. JUDr. Petr Šolc je ve služebním poměru příslušníka 11 let, přičemž je od počátku služebně zařazen jako vrchní komisař – právník. Je specialistou na problematiku správního řízení a dopravního práva.

ppor. Pavel Zeithammer se stal příslušníkem HZS ČR v září 2001 na stanici v Rychnově nad Kněžnou. V současné době je zařazen na služebním místě vrchní inspektor – velitel čety.

Služební medaile „Za věrnost II. stupně“ a „Za věrnost III. stupně“ uděluje generální ředitel Hasičského záchranného sboru ČR genmjr. Drahoslav Ryba.

 

Zdroj: por. Mgr. Martina Götzová HZS ČR

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na