Domů Hlavní zprávy Masarykovu nemocnici v Ústí cvičně obsadili policejní zakuklenci

Masarykovu nemocnici v Ústí cvičně obsadili policejní zakuklenci

0
Sdílet
Zakuklenci obsadili krajskou nemocnici v Ústí nad Labem. Autor: Krajská zdravotní

Ústí nad Labem – Zdravotníci Krajské zdravotní, Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, se zapojili do metodického cvičení složek Integrovaného záchranného systému Ústeckého kraje. Námět tohoto cvičení vyplývá z posledního dění v Evropě, kdy došlo k mimořádným událostem s následky hromadného postižení zdraví. Všichni zranění včetně dvou zajištěných pachatelů skončili na ústecké Emergency.

Policejní zakuklenci obsadili ústeckou nemocnici. Autor: Krajská zdravotní

Primářka Emergency Krajské zdravotní, Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem MUDr. Jana Bednářová uvedla, že se do cvičení zapojili lékaři prakticky všech chirurgických oborů včetně zdravotních sester a sanitářů. „Celkem jsme přijali 28 figurantů, kteří simulovali ve dvaceti případech život ohrožující zranění, sedm z nich středně těžké zranění, jeden z figurantů simuloval smrtelné zranění,“ uvedla MUDr. Jana Bednářová.

Generální ředitel Krajské zdravotní, a. s., Ing. Petr Fiala poděkoval všem zúčastněným zdravotníkům ústecké Masarykovy nemocnice za dobře odvedenou práci při nácviku hromadného postižení zdraví osob. „Poděkování patří veliteli zásahu, přednostovi kliniky úrazové chirurgie Karlovi Edelmannovi, primářce Emergency Janě Bednářové a celému jejímu týmu, dále jmenovitě Pavlovi Rolečkovi, lékaři z kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny a všem zdravotníkům spolupracujících oddělení,“ uvedl Ing. Petr Fiala.

PSALI JSME TAKÉ: VIDEO: Záchranáři obsadili Ostrov u Tisé v rámci cvičení Rallye Ostrov 2017

Zdroj: info@kzcr.eu

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na