Domů Hlavní zprávy Na Masarykově nádraží v Praze hořel vagón, zasahovali profesionální i drážní hasiči

Na Masarykově nádraží v Praze hořel vagón, zasahovali profesionální i drážní hasiči

0
Sdílet
Na Masarykově nádraží v Praze hořel vagón. Autor: HZS Praha

Praha – Krátce před šestou hodinou ranní 15. května, došlo k požáru jednoho z vagónů soupravy osobního vlaku přímo na Masarykově nádraží v Praze. Na místo vyjely dvě jednotky hasičů z centrální a holešovické stanice. Později dorazila k požáru i jednotka hasičů SŽDC.

Požár vypukl ve vagónu na šesté kusé koleji v areálu Masarykova nádraží. Po příjezdu hasičů bylo zřejmé, že vagón je plamenným hořením zasažen v plném rozsahu. Hasiči provedli prvotní průzkum a zjistili, že se uvnitř nenacházejí lidé. Sdělil k požáru tiskový mluvčí pražských hasičů Martin Kafka.

Na likvidaci požáru nasadili hasiči 3 C proudy v dýchací technice. Asi po dvaceti minutách byla ohlášena lokalizace požáru, následně probíhaly dohašovací práce.

Na Masarykově nádraží v Praze hořel vagón. Autor: HZS Praha

Na začátku hasebních prací nebylo možné vypnout trolej nad vagónem, hasiči tak museli pracovat s největší opatrností.

„Po příjezdu jednotky HZS SŽDC byla trolej vyzkratována. Požárem byla vnitřní část vagónu zničena, poškozena byla i vedlejší sekce. Sálavé teplo poškodilo vnější lak vozu a okenní výplň,“ upřesnil Kafka.

ČTĚTE TAKÉ: Nákupní centrum na pražském Proseku bylo evakuováno, v kuchyni hořela fritéza

„Rozsah škod a příčina požáru je i nadále v šetření hasičských a policejních vyšetřovatelů. Během zásahu byl na šesté koleji zastaven provoz,“ doplnil k události mluvčí hasičů.

Autor: František Bém

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na