Domů Dopravní nehody Malé dítě zemřelo při tragické nehodě na Chebsku. Střetl se zde kamion...

Malé dítě zemřelo při tragické nehodě na Chebsku. Střetl se zde kamion a dvě osobní vozidla

0
Sdílet
Tragická dopravní nehoda poblíž Jesenické přehrady na Chebsku. Autor: HZS KvK

Chebsko/Dolní Žandov – Čelní srážku dvou osobních aut na silnici číslo 21 mezi Dolním Žandovem a Jesenickou přehradou na chebsku nahlásili svědci nehody na tísňovou linku 112 v úterý krátce před třetí hodinou odpoledne.

První jednotka hasičů na místě potvrdila, že ve vozidlech jsou zaklíněné osoby, navíc svědci nehody před jejich příjezdem vyprostili z jednoho z aut pětileté dítě a zahájili resuscitaci.

V oživování pokračovali i hasiči a následně posádka záchranné služby.

Přes snahu záchranářů chlapec vážným zraněním na místě podlehl. V autě cestovalo další dítě, rovněž zraněné, posádka záchranné služby chlapce převezla do nemocnice.

Hasiči vyprostili s použitím hydraulických nástrojů řidičku, pro její transport přiletěl na místo vrtulník. Řidič a spolujezdec druhého auta byli převezeni sanitkami do nemocnic v Chebu a Plzni. Účastníkem nehody byl také kamion, řidič nákladního auta byl bez zranění.

Při nehodě dvou osobních aut a kamionu mezi Dolním Žandovem a jesenickou přehradou zemřelo malé dítě. Autor: HZS Kvk
Při nehodě dvou osobních aut a kamionu mezi Dolním Žandovem a jesenickou přehradou zemřelo malé dítě. Autor: HZS KvK.

S ohledem na vážnost nehody a tragické následky byl na místo povolán psycholog hasičů, který se věnoval jak řidiči kamionu, tak zasahujícím záchranářům. Od začátku řešení nehody byla silnice zcela uzavřena, provoz byl obnoven až po sedmé hodině večer.

Hasiči museli odklidit nejen trosky z havarovaných aut, ale kvůli velkému úniku provozních kapalin a použití většího množství sorbentů umyli hasiči povrch vozovky i vodou. Zároveň požádali správu a údržbu silnic o označení místa nehody a snížení rychlosti dopravními značkami.

Autor:

Martin Kasal
– tiskový mluvčí
HZS Karlovarského kraje