Domů Hlavní zprávy Lyžař bez ochranné přilby narazil v Jeseníkách do stromu, na místě zemřel

Lyžař bez ochranné přilby narazil v Jeseníkách do stromu, na místě zemřel

0
Sdílet
HS Jeseníky -zzs msk
Vrtulník Letecké záchranné služby ve ski areálu v Jeseníkách, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS MsK

Jeseníky – Ve Ski areálu Malá Moravka v Jeseníkách v půl jedenácté sobotního dopoledne osmadvacetiletý lyžař narazil v plné rychlosti hlavou do stromu. Následky byly tragické i přes veškerou rychlou snahu záchranářů a pracovníků Horské služby muž na místě zemřel. 

„Zjistili jsme, že si lyžař, který neměl ochrannou přilbu si nárazem do stromu přivodil větší množství zranění. Ve chvíli, kdy jsme přijeli, byl bez známek života, takže jsme s pomocí tzv. laického defibrilátoru ihned zahájili resuscitaci,“ uvedl k zásahu Michal Klimeš, náčelník HS Jeseníky.

Záchranná akce zraněného lyžaře v Jeseníkách, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS MsK

O tragické události z Jeseníků dnes informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že záchranáři zasahovali ve spolupráci se členy Horské služby Jeseníky u smrtelného úrazu lyžaře ve ski areálu Malá Moravka. Událost byla krajskému operačnímu středisku záchranné služby nahlášena v půl jedenácté dopoledne. Na místo byla vyslána pozemní posádka z Rýmařova a na pomoc vzlétl vrtulník Letecké záchranné služby z Ostravy.

Osmadvacetiletý muž při sjezdu na lyžích narazil hlavou přímo do stromu.

„Ihned byl aktivován záchranný řetězec a u zraněného byli po chvíli členové horské služby. Ti zahájili poskytování první pomoci a vzhledem k selhání životních funkcí postiženého také resuscitaci. Po konzultaci s operačním střediskem záchranné služby svezli muže za stálého poskytování pomoci ze svahu, aby si jej do péče mohli převzít záchranáři,“ upřesnil Humpl.

Vrtulník Letecké záchranné služby na sjezdovce ve Ski areálu v Jeseníkách, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS MsK

„Posádka RZP pokračovala ve snaze o záchranu, zajistila dýchací cesty a použila přístroj pro srdeční masáž. Po chvíli na místě přistáli také letečtí záchranáři. Ani další společné úsilí, použití přístrojové techniky a léků však nevedlo k úspěchu a pacient na místě podlehl těžkému poranění v oblasti hlavy,“ doplnil k události mluvčí záchranářů.

Okolnosti této tragické nehody nyní šetří Policie ČR.

-jb

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na