Domů Z regionu Plzeňský kraj Lupič zadržen bezprostředně po činu. Lupič se z lupu dlouho neradoval

Lupič zadržen bezprostředně po činu. Lupič se z lupu dlouho neradoval

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2014)

Plzeň – V pondělí 24. dubna v nočních hodinách v Plzni v Jungmannově ulici došlo k vloupání do zaparkovaného vozidla. Mladík ve věku 23 let vnikl do osobního motorového vozidla Škoda Fabia a z interiéru vozidla odcizil věci v celkové hodnotě za necelých 3 tisíce korun. Poté od automobilu odešel.

V tomto okamžiku ho spatřil náhodný svědek, který díky své osobní statečnosti pachatele stopoval a následně vše oznámil na linku 158. Policisté okamžitě vyjeli k nahlášenému případu a pachatele i s lupem dopadli téměř okamžitě. Lupič takto jednal i přesto, že byl v posledních třech letech za takový čin Okresním soudem Plzeň-město potrestán. Při osobní prohlídce u lupiče policejní hlídka nalezla odcizené věci z vozidla.

Policisté ještě téhož dne muži sdělili podezření ze spáchání přečinu krádeže, za který mu může v případě pravomocného odsouzení hrozit trest odnětí svobody až na 3 roky.

ČTĚTE TAKÉ: Matka nezletilých dětí dluží na výživném za více než tři roky bezmála 136 tisíc korun!

V tomto případě měl poškozený štěstí, že díky všímavému občanovi o věci z vozidla nepřišel, ale měli bychom stále pamatovat na jedno známé pravidlo, že auto není trezor.

Autor:
prap. Veronika Hokrová
Policie ČR KŘP Plzeň

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na