Domů Z regionu Středočeský kraj Lupič přepadl a zranil ženu na Kladně, ta skončila v péči lékařů

Lupič přepadl a zranil ženu na Kladně, ta skončila v péči lékařů

Přepadená žena byla se zraněním hospitalizována v kladenské nemocnici.

0
Sdílet
158 - Policie ČR, ilustrační foto. Autor: Honza Vraný / agentura JV Press

Kladno – Kladenští kriminalisté v současné době prošetřují případ trestného činu loupeže, z kterého je podezřelý dvaceti letý muž z okresu Rakovník.

Několik minut před jedenáctou hodinou dne 21. října 2016 vešel neznámý muž do zděné čekárny na zastávce městské hromadné dopravy ve směru do centra,  v Kladně  Rozdělov ve Vítězné ulici, kde se nacházela již žena, čekající na autobus. Po chvilce muž přistoupil k této ženě a učinil jí neslušný návrh, přičemž si začal rozepínat kalhoty. Na základě tohoto jednání žena okamžitě opustila čekárnu a postavila se na zastávce na okraj chodníku k pozemní komunikaci a nadále vyčkávala příjezdu autobusu a na nevhodné chování muže nereagovala. Neznámý muž v daném okamžiku vyběhl z čekárny směrem k poškozené, do které úmyslně silou narazil. Následkem tohoto jednání poškozená upadla do vozovky, kde se jí neznámý muž snažil vytrhnout sportovní tašku, jejíž obsahem byl mobilní telefon, doklady, a peněženka s finanční hotovostí 1 300,-Kč. Po celou dobu měla žena tuto tašku u sebe přes rameno. Pachatel se s poškozenou o její zavazadlo za užití fyzického násilí neustále přetahoval a byl velmi útočný. Agresivním chováním a několika útoky směřovanými převážně do hlavy způsobil ženě poranění s poruchou vědomí, hematomy na horní a dolní končetině a v oblasti hlavy. Pachateli se nepodařilo zmocnit tašky a na základě výhrůžky, že bude přivolána policie z místa činu utekl.

Přivoláním pomoci a upozorněním na utíkajícího pachatele zadrželi podezřelého nedaleko místa občané, kteří zavolali na městskou policii, která po příjezdu na místo si podezřelého převzala. Přivolána byla i policejní hlídka obvodního oddělení Kladno, která prvotním šetřením zjistila, že se jedná o podezřelého dvacetiletého muže z  Rakovnicka. Jelikož si muž předtím na útěku způsobil poranění, byla mu přivolána rychlá záchranná služba, která ho převezla do kladenské nemocnice k ošetření.

Poškozená sedmdesátiletá žena byla se svým zraněním převezena posádkou rychlé záchranné služby k hospitalizaci do Oblastní  nemocnice v Kladně.

Autor:
nprap. Jana Šteinerová
– tisková mluvčí
P ČR  Kladno