Domů KRIMI ZPRÁVY Loupež ve Švandově divadle! Maskovaní pachatelé přepadli vrátného a poté uloupili trezory

Loupež ve Švandově divadle! Maskovaní pachatelé přepadli vrátného a poté uloupili trezory

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2014)

Praha – Loupežné přepadení se odehrálo třicátého prosince loňského roku, přibližně ve čtvrt na tři ráno ve Švandově divadle v Praze 5. Toho dne brzy ráno nejprve uklízela v prostorách divadla najatá firma. Jakmile její pracovníci odešli, vyrazil vrátný před vchod divadla si „rauchnout“. V tu chvíli vůbec netušil, co ho za několik okamžiků čeká.

O případu informovala pražský policejní mluvčí Tomáš Hulan s tím, že jakmile se totiž vrátný vrátil zpět na své stanoviště, vyrukovali na něj maskovaní pachatelé, kteří ho připoutali ke sloupu v hledišti divadla.


ČTĚTE TAKÉ: Bezohledný řidič srazil v Ostravě nezletilou cyklistku, z místa nehody ujel!
Neuvěřitelné! Zcela arogantní a bezohledný řidič svým vozidlem srazil ve středu 18. dubna, okolo 12. hodiny dítě na kole, to pod koly vozidla vláčel, včetně dětského jízdního kola ještě několik metrů, než-li zastavil. Zraněné dítě z prostoru pod automobilem vyprostila náhodná svědkyně.

Po zpacifikování vrátného se pachatelé zmocnili trezorů, které obsahovaly hotovost v řádu několika desítek tisíc korun a další spotřební elektroniku. S trezory pak hledaní odešli z divadla neznámo kam,“ upřesnil Hulan.

Tímto svým jednáním způsobili lupiči divadlu škodu přesahující sto tisíc korun.

Událost momentálně prošetřují kriminalisté druhého oddělení druhého policejního obvodu. Ti v rámci své činnosti zajistili a vyhodnotili všechny dostupné informace a indicie. U některých stop zadali kriminalisté znalecké posudky, nebo znalecká zkoumání, kdy tyto úkony standardně trvají několik týdnů až měsíců,“ uvedl policejní mluvčí.

Zmiňované expertízy ale nepřinesly žádný konkrétní výsledek. Proto se nyní kriminalisté obrací s prosbou o pomoc na širokou veřejnost. V rámci prošetřování totiž detektivové zajistili také kamerové záznamy, na kterých je zachycena Škoda Fábie combi modré barvy, jejíž osádku tvoří dvě osoby.

Stran těchto osob se kriminalisté důvodně domnívají, že by například mohly vidět hledané pachatele buď před loupeží, nebo neprodleně po ní. Vozidlo se totiž prokazatelně pohybovalo v době události v inkriminované oblasti, tedy v okolí Švandova divadla.

Proto tedy prosíme posádku zmiňované Fábie, aby se kriminalistům přihlásila prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ doplnil policejní mluvčí a upřesnil, že stejně tak ale prosí policisté každého jiného, kdo by mohl přispět svým svědectvím k objasnění popsané události, aby taktéž kontaktoval kriminalisty druhého oddělení druhého policejního obvodu

sim, (red.)

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na