Domů Dopravní nehody Lidský život si vyžádala včerejší dopravní nehoda u Kopidlna

Lidský život si vyžádala včerejší dopravní nehoda u Kopidlna

0
Sdílet
Dopravní nehoda u Kopidlna. Foto HZS H.K.

 Hradec-  U nehody tří osobních automobilů zasahovali v pondělí 30.10. po devatenácté hodině večer profesionální hasiči z Jičína a jednotka dobrovolných hasičů z Kopidlna. Nehoda se stala na silnici I/32 za železničním přejezdem na výjezdu z Kopidlna směrem na Jičíněves, v každém voze cestoval pouze řidič.

První předlékařskou pomoc zahájili na místě dva členové Horské služby, kteří shodou okolností projížděli kolem nehody jako svědci. Chvíli po nich se na místo dostavili dobrovolní hasiči z Kopidlna a jednotka profesionálních hasičů z Hořic.

Resuscitaci nejvážněji zraněného muže prováděla přítomná posádka Zdravotnické záchranné služby a hasiči asistovali. Bohužel se osobu nepovedlo oživit a přítomný lékař konstatoval smrt. Řidič dalšího vozidla skončil také v péči zdravotníků.

Hasiči odpojili u všech havarovaných vozidel akumulátory, zasypali uniklé provozní kapaliny sorbentem, unikající naftu z proražené nádrže jednoho z vozidel jímali. Následně asistovali při nakládání vraků na vozidla odtahové služby.

Silnice I/32 byla z důvodu zásahu složek integrovaného záchranného systému na více než dvě hodiny obousměrně uzavřena. Pro řidiče byla zprůjezdněna až po dvaadvacáté hodině večer.

Zdroj: Text: mjr. Mgr. Ondřej Sezima

  HZS Královéhradeckého kraje

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na