Domů Hlavní zprávy VIDEO: Letištní hasiči vyrážejí do boje s červeným kohoutem i se speciálem...

VIDEO: Letištní hasiči vyrážejí do boje s červeným kohoutem i se speciálem Pantherem

0
Sdílet
Letištní speciály hasičů. Autor: Michal Tittl/HZSp letiště Praha

Praha – Centrální stanice hasičského záchranného sboru Letiště Praha patří k nejmodernějším v České republice. Moderní budova letištních hasičů se nachází hned vedle hangáru s výjezdem na pojížděcí dráhu. Hlavní náplní letištních hasičů je zajišťovat bezpečnost v leteckém provozu.

Mezi letištní speciály patří Panther Rosenbauer, hasičský automobil určený přímo k hašení požárů letadel s hydraulickým ramenem Stinger. To hasiči mohou „přisát“ k trupu letadla v místech ohniska požáru. Poté prorazí trup titanovým hrotem a uvnitř hořícího letounu začne hvězdicovitě stříkat vodu.  Panther váží 36 tun a jeho pořizovací hodnota je přes 33 milionů korun.

Činnost hasičů na letišti v Praze

1. asistenční činnost
2. zásahová činnost mimo let. provoz
3. zásahová činnost v leteckém provozu:
3a. místnípohotovost
(local stand-by)
3b. plná pohotovost
(full emergency)
3c. letecká nehoda
(aircraft accident)

Vedle letištního speciálu Panther mají hasiči k dispozici samozřejmě i několik cisteren, automobily k odsávání nebezpečných látek, zařízení k vyprošťování nepohyblivých letadel či kontejner s lékařským materiálem.

Nad letovým provozem bdí nonstop minimálně šestnáct hasičů ve dvanáctihodinových směnách. V areálu centrální stanice Záchranné požární služby letištních hasičů se kromě výjezdové techniky nachází i operační středisko, tělocvična s posilovnou a v suterénu budovy je požární nádrž o objemu 50 000 litrů vody. Nechybí ale ani klecový polygon pro výcvik převážně letištních hasičů.

PROMOVIDEO OD LETIŠTNÍCH HASIČŮ:

Rosenbauer Panther ARFF - PRAGUE AIRPORT

Autor videospotu Michal Tittl/HZSp Letiště Praha

Autor: Honza Vraný

 

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na