Domů Hlavní zprávy Letečtí záchranáři zasahovali u vážných událostí na Frýdecko-Místecku i Ostravsku

Letečtí záchranáři zasahovali u vážných událostí na Frýdecko-Místecku i Ostravsku

0
Sdílet
LZS Ostrava foto
Letecká záchranná služba v akci, ilustrační foto. Autor: archiv ZZS MsK

Frýdecko-Místecko/Kraj – Letečtí záchranáři z Ostravy v Moravskoslezském kraji měli dnešního dne plné ruce práce. Zasahovat museli totiž u několika neodkladných případů a to nejen na Ostravsku i Frýdecko-Místecku. Výpomoc stihli i v sousedním Zlínském kraji.

O činnosti ostravské letecké záchranky informoval krajský mluvčí moravskoslezské záchranky Lukáš Humpl s tím, že LZS Ostrava zasahovala v pondělí 27. února, hned u čtyř vážných událostí. Ráno nejprve vzletěl vrtulník k dopravní nehodě, poté k muži, kterého zavalil strom, následně k pacientce po pádu z výšky a večer ještě k popálenému dítěti.

Před půl sedmou spěchala posádka vrtulníku ke střetu vozidel do Frýdku-Místku, při němž se zranily dvě osoby. Letečtí záchranáři ošetřovali třiatřicetiletého muže, který utrpěl poranění hlavy a páteře. Po zajištění jej přepravili do ostravské Fakultní nemocnice.

„Druhý zásah proběhl rovněž v okrese Frýdek-Místek, a to v obci Nýdek. Šestašedesátiletého muže zavalil strom. Ani rychlá pomoc bohužel v tomto případě nestačila a postižený na místě podlehl poraněním, která utrpěl,“ uvedl Humpl.

„Společně s pozemními posádkami pracovali letečtí záchranáři u pádu šestadvacetileté ženy z okna domu v Opavě. Pacientka utrpěla poranění v oblasti pánve, dolních končetin a hlavy. Byla jí zajištěna přednemocniční neodkladná péče a poté ji vrtulník přepravil do traumatologického centra FN Ostrava,“ upřesnil.

Před devatenáctou hodinou spěchal stroj ještě do sousedního Zlínského kraje.

„Posádka zajišťovala přepravu rok a půl starého dítěte, které bylo opařeno horkou kávou. Cílovým pracovištěm vážně zraněné dívenky bylo popáleninové centrum v Ostravě,“ doplnil k záchranným akcím tiskový mluvčí Lukáš Humpl.

ZAUJALO NÁS: AKTUÁLNĚ: Leteckou záchranku v Ústeckém kraji zajistí také v březnu společnost DSA. Barča z oblahy nezmizí

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na