Domů Hlavní zprávy Letečtí záchranáři z celé České republiky cvičí v Beskydech

Letečtí záchranáři z celé České republiky cvičí v Beskydech

0
Sdílet
Letečtí záchranáři z celé České republiky cvičí v Beskydech. Autor: ZZS Moravskoslezského kraje

Beskydy – Na šest desítek leteckých záchranářů z celé ČR se v těchto dnech (13.-15.11.) účastní metodického zaměstnání, které organizuje ZZS MSK, a jež probíhá ve Skiparku Grúň v Beskydech. Na cvičení se však podílí také stovka figurantů, dvě desítky operátorů záchranné sužby a pětatřicet školitelů, přes dvacet záchranářů z týmu pro specializované činnosti, stejně jako členové horské služby.

Jedná se tedy o největší součinnostní výcvik leteckých záchranářů v ČR, jeho tématem je mimořádná událost a celkem se na něm podílí 238 osob.

V rámci metodického zaměstnání probíhaly opakované rekonstrukce tří reálných neštěstí s tématy:

  • Aktivní střelec
  • Lanovka
  • Přejetí dopravním prostředkem (v rámci cvičení šlo o rolbu).
Cvičení probíhalo v reálných exteriérech horského prostředí, a to při venkovní teplotě okolo nuly, a s množstvím čerstvého sněhu.

Vyžadovalo tak odolnost nejen od samotných cvičících, ale rovněž i od figurantů Ti byli přes nepřízeň počasí namaskováni a rozmístěni v prostoru tak, aby umožnili nácvik pracovních činností v modelových situacích blížících se skutečným podmínkám.

Úkolem nácviků byl trénink nejen samotného ošetřování postižených, ale zejména organizace zásahu s větším počtem zasažených, jejich vyproštění, či součinnost s dalšími složkami integrovaného záchranného systému.

ČTĚTE TAKÉ: V obci Dobroslavice na Opavsku došlo k nehodě, která si vyžádala zranění pěti osob

Autor: PhDr. Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na