Domů Dopravní nehody LETECKÁ NEHODA: U obce Dub na Prachaticku se zřítil ultralight

LETECKÁ NEHODA: U obce Dub na Prachaticku se zřítil ultralight

0
Sdílet
ultralight, ilustrační foto. Autor: pixabay / Creative Commons CC0.

Prachaticko – Letecká nehoda se stala na Apríla 1. dubna u obce Dub na Prachaticku. Informaci o nehodě přijali jihočeští krajští hasiči na tísňové lince sedm minut po 14. hodině. Jednalo se o malé dvoumístné letadlo, které po pádu začalo ihned hořet.

O události informovala krajská mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů s tím, že na místo nehody vyjeli profesionální hasiči ze stanice Prachatice, povolány byly jednotky SDH obcí Strunkovice nad Blanicí, Dub a Javornice.

Zdravotnická záchranná služba k nehodě vyslala rovnou vrtulník Letecké záchranné služby.

„Průzkum nehody potvrdil hlášení oznamovatele – jednalo se o ultralight pro dvě osoby, který zřítil u obce Dub a v důsledku pádu začal hořet. Hasiči letadlo ihned začali hasit,“ upřesnila Vendula Matějů.

Uvnitř ohořelých trosek byl nalezen mrtvý pilot.

Krátce po 15. hodině velitel zásahu podal zprávu, že hasiči požár uhasili a místo nehody ohraničili vytyčovací páskou. Část zasahujících hasičských jednotek pak zásah ukončila, na místě měla zůstat pouze jednotka SDH obce Dub.


„Trosky letadla se nacházely v délce 25 metrů. Policie ČR zažádala hasiče o jejich sběr. Jako posilová jednotka proto do Dubu krátce před 19. hodinou vyjel technický kontejner z prachatické stanice a opětovně jednotka SDH obce Javorník. Všechny jednotky pak zásah ukončily před 21. hodinou,“ doplnila mluvčí hasičů.
Nehodu šetří Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

DOPORUČUJEME: Kolina je synonymem pro kvalitní nábytek!

Autor: Jiří Berec

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na