Domů Hlavní zprávy Lékařka ordinovala pod vlivem alkoholu!

Lékařka ordinovala pod vlivem alkoholu!

0
Sdílet
Lékařka, ilustrační foto. Zdroj: PixaBay

Šumpersko – Dne 27. září v dopoledních hodinách policisté prověřovali podnět, že v malé obci na Zábřežsku lékařka ordinuje pod vlivem alkoholu. Policisté tuto lékařku vyzvali k podrobení se dechové zkoušce, která byla s pozitivním výsledkem 2,16 promile alkoholu v dechu!

Opakovanou dechovou zkouškou byla naměřena hodnota 2,05 promile alkoholu v dechu.

S naměřenými hodnotami lékařka souhlasila a ke své míře ovlivnění alkoholickými nápoji uvedla, že předchozího dne do 23:00 hod. vypila blíže neupřesněné množství vína a tvrdého alkoholu.

Ještě téhož dne dopoledne policisté tutéž lékařku zastavili a kontrolovali jako řidičku osobního motorového vozidla. Řidičku vyzvali k podrobení se dechové zkoušce, které se dobrovolně podrobila a byly jí opakovaně naměřeny hodnoty lehce pod dvě promile alkoholu v dechu. Lékařka s naměřenými hodnotami souhlasila a nežádala lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu.

Policisté řidičce na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali jí další jízdu.

Ve věci policisté zahájili úkony trestního řízení pro trestný čin ohrožení pod vlivem návykové látky, za který může být dle trestního zákoníku uložen trest odnětí svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Autor: prap. Mgr. Jiřina Vybíhalová, Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na