Domů Z regionu Karlovarský kraj Lapka se vloupal do vozidla parkujícího v Sokolově a odcizil elektronářadí

Lapka se vloupal do vozidla parkujícího v Sokolově a odcizil elektronářadí

0
Sdílet
Policie ČR, ilustrační foto. Autor: archiv redakce Události112.cz / J.B. (2014)

Sokolov – Sokolovští kriminalisté řeší v těchto dnech případ vloupání do zaparkovaného osobního automobilu z kterého zloděj odcizil nářadí.  Nenechávejte si drahé nářadí ve vozidlech! 

V sobotu dne 4. listopadu, krátce před půlnocí přijali policisté na Obvodním oddělení v Sokolově oznámení od Městské policie o tom, že jejich hlídka kontrolovala muže, který měl u sebe větší množství různého nářadí. Uvedla mluvšé karlovarské krajské policie Kateřina Krejčí.

Případem se začali zabývat sokolovští policisté, kterým se muž následně doznal, že ve večerních hodinách v Sokolově využil toho, že nebylo na parkovišti uzamčené jedno ze zaparkovaných vozidel.

Vnikl do něj, prohledal jej a odcizil z něj různé elektro nářadí a příslušenství. Převážně se jednalo o různé vrtačky. Majiteli vznikla škoda téměř 10 tisíc korun. Poté muž ještě vytrhl z předního panelu autorádio, ale nechal ho pohozené na sedadle spolujezdce. Následně i s odcizenými věcmi vozidlo opustil.

„Policisté 26 letého místního muže vyslechli a sdělili mu podezření ze spáchání přečinu krádeže. Tohoto jednání se dopustil i přesto, že byl v posledních třech letech za stejný trestný čin odsouzen. Teď mu v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ doplnil k případu mluvčí policie.

cty

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na